Khabib wspomina zamieszki po UFC 229: Nie mam w sobie nawet grama żalu

Sporty walki

Khabib Nurmagomedov (27-0, 8 KO, 9 SUB) oraz Conor McGregor (21-4, 18 KO, 1 SUB) poznali już kary za pamiętny incydent w trakcie gali UFC 229, która odbyła się w zeszłym roku w Las Vegas. Obaj zawodnicy zdążyli już skomentować całe zajście. - Jeśli wydarzyłoby się to 100 razy, to zrobiłbym to samo... 100 razy - powiedział mistrz wagi lekkiej.

Po hitowej walce, która zakończyła się wygraną Dagestańczyka przez poddanie w czwartej rundzie, doszło do mrożących krew w żyłach scen. Khabib przeskoczył przez ogrodzenie i zaatakował kolegę McGregora - Dillona Danisa. Z kolei Irlandczyk musiał bronić się przed atakiem ludzi z narożnika przeciwnika.

 

Nurmagomedov został zawieszony na dziewięć miesięcy zawieszenia oraz będzie zmuszony do zapłaty 500 tysięcy dolarów grzywny. Z kolei McGregor otrzymał półroczne zawieszenie, a jego portfel uszczuplił się o 50 tysięcy dolarów. Co to oznacza w praktyce? Dagestańczyk będzie mógł wrócić do oktagonu 6 lipca, a Irlandczyk - 6 kwietnia.

 

Khabib w dalszym ciągu nie czuje się źle z tym, co wtedy zrobił.

 

- Miałem w życiu wiele sytuacji, których żałuję. Nie mogę cofnąć czasu. Jeśli chodzi o tę akcję, to nie mam w sobie nawet grama żalu. Jeśli wydarzyłoby się to 100 razy, to 100 razy zrobiłbym to samo. Niektórym się to podobało, innym nie. To niczego nie zmienia, bo zrobiłem to, co chciałem - powiedział w rozmowie z Match TV.

 

Khabibowi nie spodobało się też, że McGregor jest lepiej traktowany przez największą organizację MMA na świecie. - Czuję, że go wspierają. Było wiele momentów, w których przymykali oko na jego zachowanie - dodał.

 

Gale UFC można oglądać na sportowych antenach Polsatu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie