PlusLiga: MKS Będzin zwolnił trenera

Siatkówka

Holender Gido Vermeulen przestał być trenerem siatkarzy MKS Będzin – taką decyzję podjął w poniedziałek zarząd klubu. We wtorkowym meczu ekstraklasy z Asseco Resovią Rzeszów ekipę poprowadzi dotychczasowy asystent Emil Siewiorek.

W niedzielę będzinianie przegrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 0:3. MKS wygrał dotąd tylko jeden z 16 meczów w tym sezonie i gdyby nie wycofanie się z rozgrywek Stoczni Szczecin, zajmowałby ostatnie miejsce. W styczniu rezygnację złożył prezes Mariusz Korpak, 1 lutego zastąpił go Michał Kocyłowski.

 

Zdaniem przewodniczącego rady nadzorczej MKS Marka Strózika zespół został nieźle zbudowany i powinien grać lepiej. - Sytuacja w tabeli jest bardzo niezadowalająca. Moim zdaniem zespół został nieźle zbudowany. Nazwiska zawodników świadczą o tym, że powinien grać lepiej. Moim zdaniem przed nowym prezesem staną decyzje, co robić z tym dalej i dlaczego tak jest – powiedział kilka dni wcześniej szef rady nadzorczej.

 

Na koniec poprzedniego sezonu MKS był 13. na 16 drużyn, rok wcześniej 11. Vermeulen przejął zespół 21 lutego 2018 po odejściu z klubu Kanadyjczyka Stelio DeRocco. Wtedy MKS też zajmował 13. pozycję, tyle że z bilansem 7 wygranych i 14 porażek.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze