Reprezentantki Polski w unihokeju zagrają na MŚ 2019

Inne
Reprezentantki Polski w unihokeju zagrają na MŚ 2019
fot. PAP

Reprezentacja Polski w unihokeju kobiet po raz ósmy w ogóle, a po raz siódmy z rzędu zagra na MŚ w tej dyscyplinie. Polki wywalczyły awans na turniej finałowy w Szwajcarii, dzięki zajęciu drugiego miejsca w imprezie kwalifikacyjnej rozgrywanej w Gdańsku. Nasze zawodniczki przegrały tylko z czwartymi w rankingu światowym Czeszkami.

Szwajcarskie miasto Neuchatel będzie w grudniu 2019 roku gościło najlepsze unihokeistki świata. Polki w poprzednich pięciu edycjach za każdym razem plasowały się w najlepszej ósemce, a w trzech ostatnich mistrzostwach globu zajmowały siódmą lokatę. Takie miejsce okupują również w światowym rankingu, dlatego nasze zawodniczki nie wyobrażały sobie, że może ich zabraknąć na tegorocznej imprezie rozgrywanej u podnóża Alp. Tym bardziej, że turniej eliminacyjny odbywał się w Gdańsku.
 
Na hali AWFiS biało-czerwone były wspierane przez licznie zgromadzonych kibiców, którzy już pierwszego dnia - 30 stycznia - zobaczyli efektowny triumf nad Włoszkami 18:1. Dzień później miał miejsce kolejny znakomity, a przede wszystkim kluczowy mecz Polek, które ograły 7:1 Estonki. Piątek był dniem przerwy w zawodach, ale już w sobotę graliśmy z Belgią. Okazałe zwycięstwo 9:0 zapewniło awans na mistrzostwa świata, dlatego niedzielne starcie z również niepokonanymi Czeszkami miał już tylko znaczenie prestiżowe. Rywalki, z którymi przegraliśmy w ćwierćfinale MŚ 2017, tym razem także okazały się lepsze, wygrywając 5:2. Polki po dwóch tercjach przegrywały 0:3 i nawet bardzo dobra ostatnia odsłona nie pozwoliła im dogonić faworytek.
 
Ostatecznie z trzeciej grupy eliminacyjnej do finałów MŚ awansowały także Czeszki i Estonki. Równocześnie w Gdańsku rozgrywany był inny turniej kwalifikacyjny, w którym najlepsze okazały się Szwedki. Aktualne mistrzynie świata w drodze po pewny awans pokonały między innymi Francję 61:0, bijąc rekord najwyższego zwycięstwa w historii międzypaństwowych meczów unihokeja.
 
Skład reprezentacji Polski z meczu z Czeszkami: Bernacka, Tomczyk; J. Krzywak, Z. Krzywak, Arendarczyk, Noga, J. Szelzchen; Rogala, Buczek, Plechan, Kulczycka, Kozanecka; Timek, Zagórska, Stenka, Samson, Krzystyniak; K. Szelzchen, Marek, Drzymała.
psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze