Klub Grosickiego zmienił herb

Piłka nożna
Klub Grosickiego zmienił herb
fot. PAP

Hull City w ostatnich tygodniach wróciło do gry o Premier League notując kilka imponujących występów. Dobra dyspozycja całego zespołu zbiegła się ze wzrostem formy Kamila Grosickiego, który odgrywa coraz większą rolę w klubie. Ten w przyszłym sezonie będzie reprezentowany przez nowe logo: czy "Grosik" będzie miał okazję nosić je na koszulkach?

Głowa tygrysa została użyta w logo po raz pierwszy w latach 40-stych i niezmiennie widnieje na piersiach piłkarzy Hull City do dziś - zmieniała się tylko jego forma. Pierwszym herbem klubu ze wschodu Anglii były trzy złote korony na granatowym tle w 1935 roku. Nowy herb zagości na koszulkach piłkarzy Hull od początku sezonu 2019/2020.
 
- Nowy design jest owocem procesu, pokazującego bardziej ewolucję, niż rewolucję z subtelną zmianą kształtu loga - napisał klub w krótkim wyjaśnieniu swojej decyzji. Chciał przywrócić na logo nazwę klubu i zestawić ją z tygrysem, czego brakowało od roku 2014. Nowy projekt ma być wynikiem kooperacji z kibicami i nawiązaniem do największych tradycji klubu z Kingston upon Hull.
 

 

Czy nowe logo będzie miał okazję nosić na swojej piersi Kamil Grosicki? Polski skrzydłowy jest zawodnikiem Hull City od 2017 roku i w jego barwach rozegrał 75 mecze, zdobywając 14 bramek. Niemal co okno transferowe 30-letni skrzydłowy jest jednak łączony z odejściem z klubu i spróbowaniem sił w innym środowisku.
 
W tym sezonie "Grosik" ma na swoim koncie już 5 trafień i 6 asyst w 23 występach na poziomie Championship, a jego Tygrysy po kiepskim początku sezonu są już coraz bliżej pierwszej szóstki, gwarantującej grę w play-offach o awans do Premier League.
 
W ostatnich latach swoje herby zmieniały między innymi Leeds United oraz Manchester City.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze