MŚ w snowboardzie: Król ósma w slalomie równoległym

Zimowe
MŚ w snowboardzie: Król ósma w slalomie równoległym
fot. PAP/EPA

Aleksandra Król odpadła w ćwierćfinale i ostatecznie zajęła ósme miejsce w snowboardowym slalomie równoległym mistrzostw świata w amerykańskim Park City. Złote medale zdobyli Rosjanin Dmitrij Łoginow i Szwajcarka Julie Zogg.

W kwalifikacjach Król uzyskała siódmy wynik, a w 1/8 finału wyprzedziła o 0,95 s Rosjankę Milenę Bykową. W ćwierćfinale, rozgrywanym w gęsto padającym śniegu, Polka popełniła jednak błąd i przegrała z Ukrainką Annamari Danczą o 2,23 s.

 

Dzień wcześniej Król zajęła 14. miejsce w slalomie gigancie równoległym.

 

Inni reprezentanci Polski zakończyli wtorkowy występ na kwalifikacjach. Weronika Biela została sklasyfikowana na 30. pozycji, Michał Nowaczyk - na 21., a Oskar Kwiatkowski nie ukończył swojego przejazdu.

 

W finale pań Zogg wyprzedziła Danczę o 0,85 s. Kilka minut później w wyścigu o złoty medal mężczyzn Łoginow dojechał do mety sam, gdyż jego rywal Włoch Roland Fischnaller wypadł z trasy. Rosjanin sprawił sobie dwa wspaniałe prezenty na 19. urodziny, które obchodził 2 lutego. Oprócz wtorkowego zwycięstwa, triumfował w poniedziałek w slalomie gigancie równoległym.

 

W Park City nie startowała mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w tej konkurencji Ester Ledecka. Czeszka wybrała mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Aare i we wtorek zajęła 27. miejsce w supergigancie, w którym na igrzyskach w Korei Południowej również wywalczyła olimpijskie złoto.

 

Wyniki:

 

kobiety

 

1. Julie Zogg (Szwajcaria)
2. Annamari Dancza (Ukraina)
3. Ramona Theresia Hofmeister (Niemcy)
...
8. Aleksandra Król (Polska) odpadła w ćwierćfinale
30. Weronika Biela (Polska) odpadła w kwalifikacjach

 

mężczyźni

 

1. Dmitrij Łoginow (Rosja)
2. Roland Fischnaller (Włochy)
3. Stefan Baumeister (Niemcy)
...
21. Michał Nowaczyk (Polska) odpadł w kwalifikacjach
. Oskar Kwiatkowski (Polska) nie ukończył przejazdu w kwalifikacjach

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze