Puchar Niemiec: Bayer Leverkusen sprowadzony na ziemię przez drugoligowca

Niezbyt długo potrwała euforia Bayeru Leverkusen, który w miniony weekend sensacyjnie i przekonująco ograł broniący tytuł Bayern Monachium w Bundeslidze. Kilka dni później Aptekarze przegrali w 1/8 finału Pucharu Niemiec z drugoligowym Heidenheim 1:2 i pożegnali się z rozgrywkami.

Bayer włożył wiele sił w sobotnie zwycięstwo z Bayernem w hicie ostatniej kolejki Bundesligi. Tych najwidoczniej nie starczyło już na wtorkowe starcie 1/8 finału DFB Pokal z drugoligowym Heidenheim. Szósty klub zaplecza ligi niemieckiej odrobił straty z pierwszej połowy i świetnie odpowiedział na gola Juliana Brandta.

Reprezentacyjny skrzydłowy dał gościom prowadzenie, które jednak zostało roztrwonione po zmianie stron. Najpierw wyrównanie gospodarzom dał Nikola Dovedan, a na dwadzieścia minut przed końcem sensacyjne prowadzenie dał im Maurice Multhaup.

Heidenheim nie dało już sobie wyrwać prowadzenia i wyrzuciło wyżej notowanego rywala z pucharu.

Heidenheim - Bayer Leverkusen 2:1 (0:1)
Bramki: Dovedan 47, Multhaup 72 - Brandt 44