Whittaker po raz pierwszy będzie miał okazję bronić pasa mistrzowskiego w kategorii średniej przed własną publicznością. Australijczyk w Melbourne zmierzy się z pogromcą Ronaldo Souzy oraz Michaela Bispinga - Kelvinem Gastelumem. Whittaker podczas gali UFC 234 może zapisać w swoim rekordzie już dziesiątą wygraną z rzędu w amerykańskiej organizacji.

 

Niezwykle interesująco zapowiada się również inny pojedynek w dywizji średniej. Pochodzący z Nigerii, ale trenujący w Nowej Zelandii Israel Adesanya cały czas pozostaje zawodnikiem niepokonanym. 29-latek z walki na walkę prezentuje się coraz lepiej, a szefowie UFC wiążą z nim spore nadzieje. Adesanya ma na swoim koncie wygrane m.in. z Marvin Vettorim czy Bradem Tavaresem, a w ostatnim pojedynku już w pierwszej rundzie posłał na deski Dereka Brunsona.

 

W Australii może do swojego rekordku dopisać niezwykle cenną wygraną ze światową legendą MMA - Andersonem Silvą. Brazyliczyk w ostatniej walce również okazał się lepszy od Brunsona, ale ten pojedynek miał miejsce w lutym 2017 roku. Wcześniej popularny "Pająk" przegrywał z Danielem Cormierem, Michaelem Bispingiem oraz dwukrotnie z Chrisem Weidmanem.

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź UFC 234!

 

Transmisja UFC 234 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!