UFC 234: Zapowiedź gali (WIDEO)

Sporty walki

W najbliższy weekend do oktagonu UFC powrócą czołowi zawodnicy kategorii średniej! Pasa mistrzowskiego przed własną publicznością będzie bronił Robert Whittaker (20-4, 9 KO, 5 SUB) w konfrontacji z Kelvinem Gastelumem (15-3-1NC, 6 KO, 4 SUB). Kolejny krok w kierunku ścisłej czołówki wykona wielka nadzieja amerykańskiej organizacji Israel Adesanya (15-0, 13 KO), który zmierzy się z legendarnym Andersonem Silvą (34-8-1NC, 22 KO, 4 SUB). Zapowiedź UFC 234 w załączonym materiale wideo!

Whittaker po raz pierwszy będzie miał okazję bronić pasa mistrzowskiego w kategorii średniej przed własną publicznością. Australijczyk w Melbourne zmierzy się z pogromcą Ronaldo Souzy oraz Michaela Bispinga - Kelvinem Gastelumem. Whittaker podczas gali UFC 234 może zapisać w swoim rekordzie już dziesiątą wygraną z rzędu w amerykańskiej organizacji.

 

Niezwykle interesująco zapowiada się również inny pojedynek w dywizji średniej. Pochodzący z Nigerii, ale trenujący w Nowej Zelandii Israel Adesanya cały czas pozostaje zawodnikiem niepokonanym. 29-latek z walki na walkę prezentuje się coraz lepiej, a szefowie UFC wiążą z nim spore nadzieje. Adesanya ma na swoim koncie wygrane m.in. z Marvin Vettorim czy Bradem Tavaresem, a w ostatnim pojedynku już w pierwszej rundzie posłał na deski Dereka Brunsona.

 

W Australii może do swojego rekordku dopisać niezwykle cenną wygraną ze światową legendą MMA - Andersonem Silvą. Brazyliczyk w ostatniej walce również okazał się lepszy od Brunsona, ale ten pojedynek miał miejsce w lutym 2017 roku. Wcześniej popularny "Pająk" przegrywał z Danielem Cormierem, Michaelem Bispingiem oraz dwukrotnie z Chrisem Weidmanem.

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź UFC 234!

 

Transmisja UFC 234 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie