Klub Polaków ma 56 milionów euro długu! Upadek staje się realny...

Piłka nożna
Klub Polaków ma 56 milionów euro długu! Upadek staje się realny...
fot. PAP

Palermo na półmetku rozgrywek Serie B zajmuje drugie miejsce, ale wiele wskazuje na to, że nawet dobra gra może nie zapewnić awansu do elity. Wszystko przez problemy finansowe. Klub ma aktualnie aż 56 milionów euro długu.

Problemy Sycylijczyków zaczęły się w grudniu zeszłego roku, jednak wtedy nikt nie patrzył na to w ten sposób. Po 16. latach Maurizio Zamparini postanowił sprzedać swoje akcje za symboliczne 10 euro, a w ich posiadanie wszedł brytyjski fundusz Sport Capital Investments Ltd. To miało dać klubowi drugie życie. Tak było tylko w teorii.

 

Zamparini zostawił klub z długiem wynoszącym około 23 miliony euro, a nowi właściciele zobowiązali się do jego spłaty. Do tej pory przelali na konto... 100 euro. Clive Richardson i John Treacy, bo tak się nazywają, zrobili coś jeszcze - wzięli pożyczkę od bliżej nieznanego maltańskiego funduszu na wysokość 15 milionów euro. "Il Sore 24 Ore" poinformowało też, że wspomniana dwójka we wtorek zrezygnowała z kierownictwa w klubie.

 

Po rezygnacji nowych właścicieli klub znalazł się w rozsypce. Do spłacenia pozostało około 56 milionów euro, a partner, który powinien mieć do zaoferowania mnóstwo pieniędzy, chce wycofać się z całego przedsięwzięcia bez wzięcia odpowiedzialności.

 

W skład długu wchodzą nie tylko pożyczki, ale również pensje zawodników. Niektórzy czekają już trzy miesiące, więc realnym scenariuszem są rozwiązania umowy piłkarzy z winy klubu. Masowy exodus na pewno nie pomógłby klubowi w osiągnięcie celu, jakim jest awans do Serie A. Po 21. kolejkach klub zajmuje drugie miejsce ze stratą do pierwszej Brescii. Awans wywalczą dwa najlepsze zespoły.

 

Piłkarzami Palermo są Przemysław Szymiński oraz Radosław Murawski.

 

WYNIKI I TABELA SERIE B

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze