Kubacki otrzymał... siedmiometrowego bałwana (ZDJĘCIA)

Zimowe
Kubacki otrzymał... siedmiometrowego bałwana (ZDJĘCIA)
fot. PAP

Dawid Kubacki pochodzi z Nowego Targu, a idolem jest także w oddalonej o sześć kilometrów niewielkiej gminie Szaflary. Skoczek poświęcił trochę wolnego czasu na spotkanie się z tamtejszą młodzieżą, która przygotowała mu wyjątkowy prezent!

Kubacki przeżywa właśnie swój najlepszy sezon w karierze. W Pucharze Świata zgromadził aż 741 punktów, co daje mu piątą pozycję: za Ryoyu Kobayashim (1380 pkt), Kamilem Stochem (929), Stefanem Kraftem (917) i Piotrem Żyłą (827). Kilka tygodni temu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie i aż sześć razy stawał na podium.
 
We wtorek Kubacki odwiedził małą miejscowość, położoną o sześć kilometrów od jego rodzinnego Nowego Targu, a więc gminę Szaflary. Tam spotkał się z młodzieżą, która pogratulowała mu sukcesów i przygotowała specjalną niespodziankę.
 
- Podziękowania dla Dawida Kubackiego za chęć że znalazł chwilę czasu dla naszej młodzieży ze Szkół Gminy Szaflary ,,Serce Podhala'' , aby sprawić im wielką radość spotykając się z nimi chociaż chwilę, porozmawiając, rozdając autografy i robiąc pamiątkowe zdjęcia - napisał w mediach społecznościowych Łukasz Rutkowski, a więc były skoczek narciarski. Obecnie szkoli on dzieci i młodzież w Klubie Sportowym Rutkow-Ski.
 

 

Młodzież z Szaflar przygotowała dla Kubackiego piękny prezent, a mowa tutaj o... siedmiometrowym bałwanie nazwanym "Skoczuś". Na zimowej rzeźbie pokazano transparent "Gmina Szaflary gratuluje Dawidowi Kubackiemu".
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie