Kurek brakującym ogniwem na kolejny sezon. Kuszą go Włosi!

Siatkówka
Kurek brakującym ogniwem na kolejny sezon. Kuszą go Włosi!
fot. CyfraSport

Transfer Bartosza Kurka do ONICO Warszawa był jednym z największych wydarzeń ostatnich miesięcy w polskiej siatkówce klubowej. Mistrz świata związał się z warszawskim klubem do końca sezonu, ale czy planuje zostać w stolicy na dłużej? Atakujący ma oferty z Włoch...

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać o sile włoskiej Serie A w siatkarskim świecie. Włosi ostatnio zainteresowali się Michałem Kubiakiem, a w przyszłym sezonie chcieliby mieć u siebie także inną polską gwiazdę. Mowa o Bartoszu Kurku.
 
MVP mistrzostw świata na początku grudnia dołączył do ONICO Warszawa, podpisując kontrakt do końca bieżącego sezonu. Klub ze stolicy ma ambicje szturmem wedrzeć się do czołówki PlusLigi i sprawić niespodziankę w fazie play-off. ONICO jest na dobrej drodze, bowiem zajmuje wysokie drugie miejsce w tabeli.
 
Awans do Ligi Mistrzów z pewnością ułatwiłby przedłużenie umowy z czołową postacią, jaką jest Kurek. Tym bardziej, że taki obrót spraw zapowiadał prezes Piotr Gacek. "Staramy się, aby Bartek został w Warszawie i dalej cieszył kibiców" - zapowiadał były libero reprezentacji.
 
Na tę chwilę ONICO przedłużyło kontrakty z większością kluczowych zawodników. Nowe umowy podpisali byli lub obecni reprezentanci Polski: Andrzej Wrona oraz Damian Wojtaszek, a stabilność mają zapewnić także kontrakty Bartosza Kwolka i Antoine'a Brizarda. Brakującym ogniwem w układance na kolejny sezon miałby być właśnie Kurek. Ponadto klub po sezonie opuści Stephane Antiga, a spekuluje się, że nowym szkoleniowcem zespołu z Warszawy ma zostać Andrea Anastasi. Być może w podobnym kierunku powędruje Piotr Nowakowski.
 
Według informacji zagranicznych mediów, Kurek jest przymierzany do jednego z wielkich klubów Serie A1. 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze