PlusLiga: Rezerwowy bohater! Jastrzębski Węgiel wygrał w Bełchatowie

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3 w spotkaniu 18. kolejki PlusLigi. Bohaterem meczu był rezerwowy atakujący jastrzębian Jakub Bucki. Podopieczni trenera Roberto Santilliego wciąż tracą punkt do drugiej w tabeli ekipy ONICO Warszawa, ale rozegrali jeden mecz mniej.

W premierowej odsłonie gra obu ekip falowała i oglądaliśmy punktowe serie. Bełchatowianie dwukrotnie uzyskiwali trzypunktową zaliczkę (10:7, 13:10), rywale odrabiali jednak straty. W końcówce gospodarze prowadzili 22:20, ale przegrali trzy kolejne akcje. Zwycięzcę wyłoniła rywalizacja na przewagi. Skuteczny atak Juliena Lyneela oraz blok Lukasa Kampy na Milanie Katiciu przesądziły o zwycięstwie przyjezdnych (25:27). To był set błędów własnych, w czym przodowali siatkarze PGE Skry, którzy oddali rywalom aż dziesięć punktów, większość z nich po zepsutych serwisach.

Druga partia, po wyrównanym początku (6:6), zaczęła przebiegać po myśli gospodarzy. Kluczem do uzyskania przewagi była dobra zagrywka, bełchatowianie mieli w tej partii wyraźną przewagę w punktowych serwisach (4–0). Na przestrzeni seta utrzymywali dystans (16:11, 23:17), a tę część meczu zakończył zepsuty serwis Jakuba Buckiego (25:20).

Set numer trzy rozpoczął się od wyraźnej przewagi jastrzębian, wśród których brylował Bucki (3:8, 5:10). Od stanu 9:13 gospodarze wygrali cztery kolejne akcje, a po asie Renee Teppana wyrównali na 13:13. Rozpoczęła się walka punkt za punkt, z której zwycięsko wyszli goście. Siatkarze PGE Skry prowadzili w końcówce 23:21, ale w decydujących akcjach znów błysnął Bucki. Najpierw skutecznie zaatakował, a później popisał się dwoma asami serwisowymi, które przedzielił zerwany atak Teppana. W efekcie gospodarze przegrali tę partię 23:25.

Czwarta odsłona to wyrównana walka obu zespołów na początku (4:4, 11:11). Później przewagę uzyskali gospodarze (14:11, 16:13), jednak jastrzębianie, nie po raz pierwszy w tym meczu odrobili straty (19:19). W końcówce powtórzyła się historia z poprzedniej partii.  Gospodarze prowadzili 23:21, ale goście zdołali wyrównać. W roli głównej wystąpił tym razem Lyneel. Partię skończyła zacięta walka na przewagi, którą zakończył autowy atak Karola Kłosa (27:29). MVP: Jakub Bucki.

W drużynie PGE Skry nie zagrali m.in. Artur Szalpuk i Milad Ebadipour, a Mariusz Wlazły wchodził na pojedyncze akcje; w ekipie gości nie wystąpił natomiast Piotr Hain, który zachorował na grypę.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:27, 25:20, 23:25, 27:29)

PGE Skra: Milan Katic, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Piotr Orczyk, Renee Teppan – Kacper Piechocki (libero) oraz Kamil Droszyński, Robert Milczarek, Mariusz Wlazły.
Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm, Dawid Gunia, Lukas Kampa, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok, Julien Lyneel – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Wojciech Ferens.