Pogba znalazł nowy klub

Piłka nożna
Pogba znalazł nowy klub
fot. PAP

Atlanta United potwierdziła transfer nowego zawodnika. Jest nim Florentin Pogba, brat występującego w Manchesterze United Paula. 28-letni obrońca ponad pół roku pozostawał bez klubu. Wcześniej reprezentował barwy m.in. Genclerbirligi oraz Saint-Etienne.

Reprezentant Gwinei pozostawał bez pracy od 25 czerwca 2018 roku. Wtedy to turecki Genclerbirligi rozwiązał z nim umowę. Po ośmiu miesiącach pomocną dłoń wyciągnęła Atlanta, która zaoferowała mu kontrakt. Nowy klub Pogby to obrońcy trofeum MLS Cup. Trenerem amerykańskiego zespołu jest Frank de Boer.

„Jesteśmy zadowoleni z pozyskania Florentina. To silny, środkowy obrońca, który jest obunożny. Jego przyjście wniesie do szatni wiele doświadczenia, które zdobył on, grając w różnych ligach i krajach. Liczymy na to, że wywalczy sobie miejsce w naszym wyjściowym składzie” – powiedział Carlos Bocangera, dyrektor Atlanty.

Oprócz Paula, Florentin ma jeszcze jednego brata. Jego bliźniakiem jest Mathias Pogba, napastnik Tours FC, które gra na trzecim poziomie francuskich rozgrywek.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze