ZAKSA już 15–0! Indykpol AZS urwał seta na parkiecie lidera PlusLigi

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1 w spotkaniu 18. kolejki PlusLigi. Ogromne emocje przyniosła druga odsłona meczu, zakończona porażką gospodarzy 33:35. W trzech kolejnych górą byli jednak podopieczni Andrei Gardiniego, którzy w piętnastu dotychczas rozegranych meczach nie zaznali goryczy porażki.

W pierwszej partii gospodarze zaczęli budować przewagę od stanu 11:11. Olsztynianie nie składali broni, łapali punktowy kontakt z rywalami (15:14, 17:16), końcówka należała jednak do kędzierzynian. Dwie pomyłki Marcela Luxa, skuteczny blok Brandona Koppersa, wreszcie as serwisowy Tomasza Kalembki dały ZAKSIE zwycięstwo 25:18.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany, obie ekipy długo walczyły punkt za punkt, a pierwsi piłkę setową mieli siatkarze z Olsztyna (23:24). Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka rozpoczął rywalizację na przewagi – jedną z najbardziej emocjonujących w tym sezonie. Obie ekipy miały w górze piłki na skończenie seta, ale to Indykpol AZS zwycięsko wyszedł z tej wojny nerwów. Skuteczny atak Miłosza Zniszczoła i as serwisowy Jana Hadravy dały olsztynianom zwycięstwo (33:35).

Trzecia odsłona toczyła się przy minimalnej przewadze ZAKSY, którą kędzierzynianie powiększyli w środkowej części (16:13, 18:14). Później w polu zagrywki błysnął Rafał Szymura (20:16). Dwa skuteczne ataki Kaczmarka przyniosły gospodarzom decydujące punkty w tej partii (25:20).

W czwartym secie, po wyrównanym początku, kędzierzynianie wygrali sześć kolejnych piłek (11:6), przy dobrych zagrywkach Szymury i skutecznej grze  Aleksandra Śliwki. Olsztynianie znów gonili wynik i dopięli swego! Po dwóch asach serwisowych Pawła Pietraszko było 21:21. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Skuteczne ataki Kaczmarka i Szymury przypieczętowały piętnaste zwycięstwo kędzierzynian w obecnym sezonie (25:22).

Najwięcej punktów: Łukasz Kaczmarek (25), Aleksander Śliwka (22), Rafał Szymura (12) – ZAKSA; Jan Hadrava (21), Marcel Lux (17), Paweł Pietraszko (15), Robbert Andringa (10) – Indykpol AZS. Gospodarze lepiej od rywali punktowali w ataku (70–62), bloku (7–5), ale gorzej zagrywką (4–6). MVP: Paweł Zatorski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:18, 33:35, 25:20, 25:22)

ZAKSA: Łukasz Kaczmarek, Tomasz Kalembka, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) oraz Shaw James, Brandon Koppers, Przemysław Stępień.
Indykpol AZS: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Marcel Lux, Paweł Pietraszko, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł – Michał Żurek (libero) oraz Radosław Gil, Mateusz Kańczok, Sebastian Warda.