Sąd w Pradze orzekł, że Repka sprzedał kobiecie luksusowy samochód, mimo że nie był jego właścicielem, a jedynie wynajmował auto.

 

Obrońcy byłego piłkarza zapowiedzieli odwołanie od wyroku. Złoży je także prokurator, który domagał się dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Nie po raz pierwszy Repka ma kłopoty z prawem, wcześniej dwukrotnie otrzymywał wyroki w zawieszeniu za jazdę pod wpływem alkoholu. Skazany został także za zamieszczanie w internecie fałszywych reklam erotycznych byłej żony. Poza tym nie płacił alimentów na syna.

 

W latach 1993-2001 Repka rozegrał 46 spotkań w reprezentacji Czech, z którą był na Euro 2000. W drużynie narodowej strzelił jednego gola. W 1998 roku przeszedł ze Sparty Praga do Fiorentiny. W Serie A spędził trzy sezony i wystąpił w 89 meczach. Później podpisał kontrakt z West Ham United, do którego przeszedł za rekordową wtedy dla londyńskiego klubu kwotę 5,5 mln funtów. Nazwany przez kibiców "Super Tomem" w ciągu pięciu lat rozegrał w barwach "Młotów" 167 spotkań. W 2006 roku wrócił do Sparty Praga, a na dwa ostatnie sezony przeniósł się do Dynama Czeskie Budziejowice. Karierę zakończył w 2013 roku.