PlusLiga: Zacięte starcie w Radomiu

Siatkówka

W meczu kończącym 18. kolejkę PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom wygrali z Aluron Virtu Wartą Zawiercie 3:1. Podopieczni trenera Roberta Prygla zdołali zrewanżować się rywalom za styczniową porażkę 1:3 w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Obie drużyny od początku ryzykowały w polu zagrywki, co przynosiło efekty. Po pierwszych akcjach meczu przewagę mieli zawiercianie (2:4). Gospodarze przejęli inicjatywę po serii dobrych zagrywek Wojciecha Żalińskiego (12:11) i zaczęli budować przewagę (16:13, 19:15). Utrzymali ją do końca. Tomasz Fornal atakiem po bloku wywalczył piłkę setową (24:20), a dotknięcie siatki po stronie przyjezdnych zamknęło tę część meczu (25:21).

 

Druga odsłona, po wyrównanym początku (12:12), przebiegała po myśli siatkarzy z Zawiercia. Odskoczyli oni rywalom po zagrywkach Krzysztofa Rejno (13:17). Gospodarze słabiej prezentowali się na przyjęciu, spadła też ich skuteczność w ataku. W końcówce zawiercianie utrzymywali dystans. Seta efektownie, bo dwoma asami serwisowymi zakończył Alexandre Ferreira (19:25).

 

Set numer trzy to nadal wyrównana walka i wynik oscylujący wokół remisu (9:9, 18:18). W środkowej części obie ekipy popełniały sporo błędów, szczególnie w polu zagrywki. Zawiercianie odskoczyli przy zagrywkach Grzegorza Boćka (18:21), ale w kolejnych akcjach gospodarze odpowiedzieli punktowymi serwisami Maksima Żygałowa (20:21) i Fornala (22:22). Przyjezdni pierwsi mieli piłkę setową (23:24), jednak trzy kolejne akcje padły łupem radomian, a ich bohaterem był Żaliński (26:24).

 

W czwartej odsłonie emocji i zaciętej walki również nie brakowało. Znów wynik długo kręcił się wokół remisu (10:10, 15:15, 19:19) i znów o wszystkim zadecydowała końcówka. Siatkarze z Zawiercia mieli w górze piłki setowe po asie serwisowym Kamila Semeniuka (22:24), ale radomianie zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrali tę wojnę nerwów. Pomyłka Boćka w ataku zakończyła to emocjonujące spotkanie (30:28). MVP: Wojciech Żaliński.

 

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 30:28)

 

Cerrad Czarni: Michał Filip, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Alen Pajenk, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński - Michał Ruciak (libero) oraz Kacper Wasilewski (libero), Kamil Kwasowski, Maksym Żygałow

Aluron Virtu Warta: Grzegorz Bociek, Alexandre Ferreira, Bartosz Gawryszewski, Michał Masny, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk - Taichiro Koga (libero) oraz Mateusz Malinowski. 

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze