Wielki rywal Polaków nie wystąpi przed MŚ. Odpocznie w Lahti

Zimowe

Wielkimi krokami zbliża się zimowa sportowa impreza roku. Na przełomie lutego oraz marca w austriackim Seefeld odbędą się narciarskie mistrzostwa świata, a to oznacza także rywalizację skoczków. Z tego powodu z najbliższych dwóch konkursów Pucharu Świata zrezygnował Markus Eisenbichler.

Oficjalnie niemieckie media podają informację o przeziębieniu swojego skoczka, chociaż w domyśle wiadomo, że sam zainteresowany chce odpocząć i zregenerować się przed mistrzostwami świata w skokach.

 

Co ciekawe, 27-letni reprezentant naszych zachodnich sąsiadów bardzo dobrze zaprezentował się podczas ostatniego weekendu w Oberstdorfie, w którym odbyły się trzy konkursy PŚ. W piątkowym uplasował się na trzecim miejscu, dzień później był drugi. Nie co gorzej poszło mu w niedzielę, kiedy to zajął 10. pozycję. Tę samą lokatę zajmuje także w klasyfikacji generalnej, tracąc do najbliższego z Polaków, szóstego Dawida Kubackiego 160 punktów. Niemiec nie zamierza jednak pójść za ciosem w kolejnych zawodach, preferując przygotowania do austriackich zmagań.

 

W najbliższą sobotę w fińskim Lahti odbędą się dwa konkursy w PŚ - w sobotę drużynowy, w niedzielę indywidualny, które będą stanowić próbę generalną przed mistrzostwami w Seefeld (20.02-03.03).

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze