10 najlepiej zarabiających piłkarzy wg L'Equipe

Piłka nożna
10 najlepiej zarabiających piłkarzy wg L'Equipe
fot. PAP

L'Equipe opublikowała ranking 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na Starym Kontynencie. Zdecydowanym liderem zestawienia jest Lionel Messi, a w dziesiątce jest też jego dwóch kolegów z FC Barcelona.

Według informacji francuskich dziennikarzy Messi ma zarabiać w Barcelonie 8,3 miliona euro miesięcznie, co oznacza, że rocznie Argentyńczyk z samej pensji klubowej inkasuje około 100 milionów euro. A przecież dochodzą jeszcze do tego pieniądze od sponsorów, z kontraktów reklamowych itp. Aktualny kontrakt Messiego z Dumą Katalonii obowiązuje do czerwca 2021 roku.

 

Drugi w zestawieniu jest Cristiano Ronaldo, który w Turynie może jednak liczyć na dużo mniejsze pieniądze niż odwieczny rywal. Miesięczna pensja gwiazdy reprezentacji Portugalii to 4,7 miliona euro. Ronaldo jest jedynym przedstawicielem Serie A w rankingu przygotowanym przez L'Equipe.

 

W dziesiątce jest za to aż pięciu piłkarzy występujących na co dzień w La Liga. Trzecie miejsce należy do Antoine'a Griezmanna, który na mocy nowego kontraktu zarabia 3,3 miliona euro miesięcznie w Atletico. Poniżej 3 milionów euro wpada co miesiąc na konto piłkarzy Barcelony - Luisa Suareza czy Philippe Coutinho. Pomiędzy nich wcisnął się jeszcze gwiazdor Realu - Gareth Bale.

 

Dopiero czwarta lokata w rankingu L'Equipe przypadła Neymarowi. Brazylijczyk miesięcznie zarabia 3,06 mln euro, natomiast jego kolega z drużyny Kylian Mbappe 1,73 mln.

 

Ranking 10 najlepiej zarabiających piłkarzy w Europie:

 

1. Lionel Messi 8,3 mln euro
2. Cristiano Ronaldo 4,7 mln
3. Antoine Griezmann 3,3 mln
4. Neymar 3,06 mln
5. Luis Suarez 2,9 mln
6. Gareth Bale 2,5 mln
7. Philippe Coutinho 2,3 mln
8. Alexis Sanchez 2,28 mln
9. Kylian Mbappe 1,73 mln
10. Mesut Oezil 1,6 mln

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze