LSK: Spokojne zwycięstwo Developresu w Legionowie

Siatkówka

Developres SkyRes Rzeszów wygrał pewnie 3:0 (25:20, 25:13, 25:23) z DPD Legionovią Legionowo w meczu osiemnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne trenera Lorenzo Micelliego umocniły się w ten sposób na pozycji wicelidera rozgrywek.

W tym spotkaniu oczywiste było, kto wystąpi w roli faworyta. Rzeszowianki to wicelider rozgrywek, a Legionovia przez pierwszym gwizdkiem była na ósmej lokacie w zestawieniu. Przewaga przyjezdnych nie ujawniła się jednak na samym początku. Do stanu 7:7 gospodynie grały bardzo ambitnie. Z czasem zaczęły jednak pękać pod naporem silnej ekipy z Rzeszowa. Podopieczne Lorenzo Micelliego zanotowały serię pięciu punktów ustawiając przebieg seta, którego wygrały potem 25:20.

 

Druga partia zaczęła się już od wyraźnego prowadzenia Developresu. Siatkarki z Podkarpacia uzyskały czteropunktową przewagę, którą z piłki na piłkę powiększały. Ostatecznie zdeklasowały ekipę Macieja Olenderka 25:13.

 

Zdecydowanie najbardziej wyrównana była trzecia odsłona. Po dobrym początku Developresu Legionovia wróciła do walki i doprowadziła do emocjonującej końcówki. W niej górą były jednak spokój i doświadczenie wyżej notowanej ekipy z Rzeszowa.

 

DPD Legionovia Legionowo - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 13:25, 23:25)

 

DPD Legionovia Legionowo: Beata Olenderek, Katarzyna Skorupa, Krystyna Kicka, Zuzanna Górecka, Małgorzata Jasek, Ewelina Polak, Adrianna Adamek (L) oraz Alicja Wójcik, Cassidy Pickrell, Agnieszka Adamek (L)

 

Developres SkyRes Rzeszów: Maja Tokarska, Petya Barakowa, Michaela Mlejnkova, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska, Jelena Blagojević, Agata Sawicka (L) oraz Dorota Medyńska (L)

 

MVP: Petya Barakowa

 

WYNIKI I TABELA LSK

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze