Pierwszy w karierze punkt Karpiel

Kamila Karpiel zajęła 30. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskim Ljubnie. Tym samym 17-letnia zawodniczka wywalczyła swój pierwszy punkt w karierze w zawodach tej rangi. Wygrała Norweżka Maren Lundby.

Karpiel w Pucharze Świata wystartowała po raz 10., ale aż siedmiokrotnie nie udawało jej się przebrnąć kwalifikacji. W pierwszej serii uzyskała 83 m i sklasyfikowano ją na 30. pozycji. W rundzie finałowej skoczyła 81,5 m i nie poprawiła swojej pozycji.

Druga z Polek Kinga Rajda (76 m) zajęła 40. miejsce.

Lundby (90,5 i 90,5 m) wygrała szósty konkurs z rzędu. Norweżka umocniła się prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Niemkę Katharinę Althaus wyprzedza o 171 pkt. Druga w piątek była Japonka Sara Takanashi (90 i 88,5 m), a trzecia Słowenka Ursa Bogataj (81 i 89 m).