PŚ w biathlonie: Norwegowie najszybsi w sztafecie w Canmore

Norwescy biathloniści wygrali w kanadyjskim Canmore sztafetę 4x7,5 m Pucharu Świata. Na drugiej pozycji zawody ukończyli Francuzi, a na trzeciej - Rosjanie. Polacy zostali zdublowani i sklasyfikowani na 16. pozycji.

W składzie zwycięzców pobiegli Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Erlend Bjoentegaard, a sztafetę zamykał lider klasyfikacji generalnej PŚ Johannes Thingnes Boe. Francuzów wyprzedzili aż o 1.10,4. Rosjanie stracili 1.48,4.

Biało-czerwoną drużynę tworzyli natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Tomasz Jakieła. Zdublowany został biegnący na trzeciej zmianie Szczurek.

Rywalizacja w tej konkurencji odbyła się po raz czwarty tej zimy. W Hochfilzen triumfowali Szwedzi, w Oberhofie - Rosjanie, a w Ruhpolding także Norwegowie.