Alpejskie MŚ: Norwegowie rządzili w zjeździe. Mistrz żegna się srebrem

Zimowe
Alpejskie MŚ: Norwegowie rządzili w zjeździe. Mistrz żegna się srebrem
fot. PAP/EPA

Norweg Kjetil Jansrud zwyciężył w zjeździe w mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Aare. Srebrny medal zdobył jego słynny rodak Aksel Lund Svindal, który tym startem zakończył karierę. Różnica na mecie między nimi wyniosła tylko 0,02 s. Brązowy medal wywalczył Austriak Vincent Kriechmayr, który stracił do Jansruda 0,33 s.

33-letni Jansrud, mistrz igrzysk olimpijskich w Soczi (2014) w supergigancie, zdobył swój pierwszy złoty medal MŚ. Starszy o trzy lata Svindal, dla którego był to ostatni start, po raz dziewiąty stanął na podium MŚ. Pierwszy krążek zdobył w Bormio w 2005 roku - srebro w kombinacji, a kolejne w... Aare w 2007 roku, gdzie triumfował w zjeździe i gigancie. Karierę zakończył mając w kolekcji pięć tytułów mistrza świata, dwa złote medale olimpijskie, dwie Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ oraz 36 triumfów w zawodach tego cyklu.

 

Zjazd rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem spowodowanym mgłą, wiatrem i opadami śniegu, a zawodnicy rywalizowali na skróconej trasie. Polacy nie startowali.

 

Wyniki:

 

1. Kjetil Jansrud (Norwegia) 1.19,98
2. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 1.20,00
3. Vincent Kriechmayr (Austria) 1.20,31
4. Beat Feuz (Szwajcaria) 1.20,42
5. Matthias Mayer (Austria) 1.20,63
6. Dominik Paris (Włochy) 1.20,72

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze