Borussia Dortmund zremisowała wygrany mecz z Hoffenheim

Borussia Dortmund prowadziła już 3:0 w spotkaniu 21. kolejki Bundesligi z Hoffenheim. W 75. minucie goście rozpoczęli jednak szalony pościg na Signal Iduna Park, zakończony trzema golami w ciągu 13 minut. Kapitanem BVB w zremisowanym 3:3 meczu był Łukasz Piszczek, który zaliczył asystę przy pierwszym golu Jadona Sancho.

Do 32. minuty Borussia, która jest liderem Bundesligi, biła głową w szczelny mur Hoffenheim. Wtedy jednak piłkę od Piszczka dostał Jadon Sancho, minął jednego rywala i uderzył nie do obrony w długi róg. Tuż przed przerwą Sancho mógł mieć drugiego gola, ale jego strzał odbił bramkarz rywala. Dobitka Mario Gotze była już jednak skuteczna i do przerwy było 2:0.

Sytuacja Hoffenheim stała się dramatyczna w 66. minucie po golu Raphaela Guerreiro. Ostatni kwadrans to jednak zupełna indolencja BVB, która została wykorzystana przez Wieśniaków. W 75. minucie sygnał do ataku dał Ishak Belfodil, który wykorzystał świetne podanie Pavla Kaderabka. Ten ostatni trafił na 3:2 w 83. minucie i w szeregach gospodarzy zaczęło się robić bardzo gorąco. Tuż przed końcem spotkania na 3:3 trafił zaś Belfodil i BVB ostatecznie zremisowała wygrany mecz.

Wyniki:

Borussia Dortmund - Hoffenheim 3:3 (2:0)

Bramki: Sancho (32'), Gotze (43'), Guerreiro (66') - Belfodil (75'), Kaderabek (83'), Belfodil (87')

Borussia Moenchengladbach - Hertha Berlin 0:3 (0:1)

Bramki: Kalou (30), Duda (56), Selke (76).

SC Freiburg - VfL Wolfsburg 3:3 (1:1)

Bramki: Grifo (37), Pedersen (70), Waldschmidt (88) - Roussillon (11), Weghorst (63-karny), Steffen (74).

Hannover 96 - 1. FC Nuernberg 2:0 (1:0)

Bramki: Mueller (45, 77).

RB Lipsk - Eintracht Frankfurt 0:0