EBL: Przełamanie Polpharmy, starogardzianie lepsi od GTK

Polpharma zagrała świetnie w ofensywie w drugiej połowie! Dzięki temu starogardzianie przed własną publicznością pokonali GTK Gliwice 96:80 w 19. kolejce Energa Basket Ligi.

GTK w pierwszych minutach spotkania było bardziej skuteczne i dzięki rzutom wolnym Szymona Kiwilszy prowadziło 7:3. Starogardzianie podkręcali tempo, a akcje Kacpra Młynarskiego zmieniały sytuację na ich korzyść. Mecz ciągle był jednak bardzo wyrównany, a każdy rzut miał spory wpływ na wynik. Po trójce Desmonda Washingtona to zespół trenera Pawła Turkiewicza wygrywał 20:16 po 10 minutach. W drugiej kwarcie goście nadal trafiali z dystansu i uciekali nawet na osiem punktów. Polpharma poprawiła trochę obronę, a to przełożyło się też na efektywną pogoń za rywalami. Dzięki zagraniu 2+1 Daniela Gołębiowskiego doprowadziła do remisu, ale tylko na chwilę, bo nie mogła zatrzymać Mylesa Macka. Kolejna trójka Amerykanina ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:43.

Zespół trenera Artura Gronka na początku trzeciej kwarty odzyskał prowadzenie, bo swoje rzuty trafiali Kacper Młynarski i Daniel Gołębiowski. Gospodarze ciągle nie mogli jednak zbudować przewagi, która można uznać za bezpieczną. Dopiero po trójce Tre Busseya wzrosło ono do siedmiu punktów. Skuteczny był też Justin Bibbins, a po 30 minutach było 75:67. GTK czwartą kwartę rozpoczęło od pięciu punktów z rzędu, znacznie zmniejszając straty. Sytuację starogardzian poprawiały indywidualne Busseya, a po trafieniu Pawła Dzierżaka ich prowadzenie wzrastało ponownie do poziomu dziewięciu punktów. Polpharma zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie, a gliwiczanie nie trafiali ważnych rzutów. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 96:80.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Kacper Młynarski, który zdobył 21 punktów i 10 zbiórek. W ekipie gości wyróżniał się Myles Mack z 24 punktami i 5 zbiórkami.

Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 96:80 (16:20, 27:26, 32:21, 21:13)

Polpharma Starogard Gd.: Kacper Młynarski 21, Justin Bibbins 20, Tre Bussey 18, Daniel Gołębiowski 14, Adam Kemp 10, Brett Prahl 4, Paweł Dzierżak 4, Filip Struski 3, Adam Brenk 2, Michael Hicks 0

GTK Gliwice: Myles Mack 24, Marek Piechowicz 10, Riley LaChance 9, Desmond Washington 9, Piotr Robak 7, Maverick Morgan 6, Jakub Dłoniak 6, Dawid Słupiński 5, Szymon Kiwilsza 3, Kacper Radwański 1