Mayweather: Mógłbym zarobić miliard dolarów za występy w UFC

Sporty walki
Mayweather: Mógłbym zarobić miliard dolarów za występy w UFC
fot. PAP

Walki Floyda Mayweathera (50-0, 27 KO) zawsze budzą wielkie zainteresowanie, co przekłada się na jego wypłatę. Niepokonany pięściarz przyznał, że w przypadku walk dla UFC mógłby zarobić nawet miliard dolarów.

Choć jego kariera pięściarska dobiegła końca, to nie przeszkadza to mu w toczeniu pokazowych walk za gigantyczną stawkę. 31 grudnia zeszłego roku zmierzył się z japońskim kickbokserem Tenshinem Nasukawą. Za walkę, która była zakontraktowana na trzy rundy po trzy minuty, a zakończyła się po niecałych 180 sekundach, zgarnął 9 milionów dolarów.

 

O potencjalnych występach Amerykanina w oktagonie mówiło się wiele razy - szczególnie w kontekście rewanżowego starcia z Conorem McGregorem. Ich pierwsza walka odbyła się w formule bokserskiej i zakończyła się zwycięstwem Mayweathera przed czasem. Mayweather kilka razy kusił fanów publikowanymi zdjęciami odnośnie treningu pod MMA, choć ostatecznie na żaden sensacyjny ruch się nie zdecydował.

 

- Mógłbym zawrzeć umowę z UFC nawet teraz. Prawdopodobnie na trzy lub cztery walki. Byłaby warta miliard dolarów, jeśli tak bym chciał - powiedział w programie "Cold As Balls".

 

W kontekście Mayweathera mówiło się też o walce z mistrzem UFC w wadze lekkiej - Khabibem Nurmagomedovem. Obie strony wyraził już zainteresowanie taką konfrontację, ale o szczegółach na razie nie słyszeliśmy.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie