Mecz walki we Florencji. Fiorentina zremisowała z Napoli

Fiorentina bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Napoli. W barwach gości cały mecz rozegrał Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Fiorentina po zdeklasowaniu Romy (7:1) w Pucharze Włoch zremisowała przed tygodniem w lidze z Udinese 1:1. Napoli odbiło sobie porażkę z Milanem w Coppa Italia zwycięstwem z Sampdorią 3:0. Od pierwszej minuty na boisku oglądaliśmy Zielińskiego, Milik usiadł na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie ekipy stwarzały sobie sytuacje. Na boisko oglądaliśmy dużo walki. Mecz, mimo braku goli, mógł się podobać fanom zgromadzonym na Stadio Artemio Franchi. Zieliński cały czas zaangażowany był w akcje ofensywne, dużo pomagał też w defensywie. Do przerwy bramek nie oglądaliśmy.

Kwadrans po zmianie stron na murawie zameldował się Milik. Polak miał świetną okazję na otwarcie wyniku, ale z bliskiej odległości trafił w leżącego rywala. Napoli do końca starało się znaleźć tego jednego gola, ale tego dnia skuteczność nie była największym atutem piłkarzy Carlo Ancelottiego. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Piłkarze z Neapolu są niejako w specyficznym miejscu w tabeli Serie A. Z jednej strony strata ośmiu punktów do Juventusu wydaje się zbyt duża. Z drugiej zaś przewaga aż dwunastu nad trzecim Interem Mediolan daje względny spokój. Wydaje się, że piłkarze z Neapolu zakończą rozgrywki na drugim miejscu.

Fiorentina - Napoli 0:0

Fiorentina: Lafont - CeccheriniPezzellaHancko (57. Hugo)Biraghi - DaboFernandesVeretout - Chiesa, Gerson (69. Mirallas, 81. Simeone), Muriel

Napoli: Meret - HysajMaksimovicKoulibaly, Rui (5. Ghoulam) - Callejon, Allan, Ruiz, Zieliński - Insigne (77. Verdi), Mertens (62. Milik)

Żółte kartki: DaboVeretout - Callejon, Zieliński, GhoulamMaksimovic

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.