PlusLiga: Zwycięstwo Cuprum, siedemnasta porażka MKS

W meczu 19. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin wygrali z MKS Będzin 3:0. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie. Drużyna z Będzina, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, przegrała już po raz siedemnasty.

Siatkarze Lubina szybko przejęli inicjatywę na parkiecie. Skuteczna gra w ofensywie, przy błędach rywali, pozwoliła im wypracować znaczącą przewagę (5:1, 11:5, 14:7). W końcówce gospodarze spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Po skutecznym ataku Jakuba Ziobrowskiego mieli piłkę setową (24:17). Przyjezdni obronili się w trzech kolejnych akcjach, ale za czwartym podejściem Igor Grobelny zakończył seta (25:20).

Druga partia była bardziej wyrównana. Przyjezdni na przestrzeni seta dotrzymywali kroku lubinianom. Mocnym punktem drużyny MKS był atakujący Rafał Faryna. Wynik długo oscylował wokół remisu (13:13, 17:17, 20:20). Końcówka należała do gospodarzy. O ich zwycięstwie przesądziły trzy błędy rywali w polu zagrywki, a wynik na 25:22 ustalił skuteczny blok.

Set numer trzy miał podobny scenariusz do poprzedniego. Znów oglądaliśmy wyrównaną walkę obu zespołów, a w końcówce wydawało się, że siatkarze MKS zdołają przedłużyć to spotkanie. Gospodarze przegrywali 20:22, ale zabrali się do roboty i wygrali decydujące wymiany. Skuteczny atak Luke Smitha po bloku rywali zakończył seta (25:23) i cały mecz. MVP: Maciej Gorzkiewicz.

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

Cuprum: Przemysław Smoliński, Maciej Gorzkiewicz, Igor Grobelny, Damian Boruch, Jakub Ziobrowski, Luke Smith – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Bartosz Makoś (libero), Jakub Wachnik, Adrian Patucha, Mariusz Marcyniak.
MKS: Lukas Tichacek, Jan Fornal, Artur Ratajczak, Lincoln Williams, Adrian Buchowski, Jake Langlois – Michał Potera (libero) oraz Tomasz Kowalski, Rafał Faryna.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 19. kolejki PlusLigi:

2019-01-16: GKS Katowice – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:19, 27:25)
2019-02-09: Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 19:25, 20:25)
2019-02-10: Asseco Resovia – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-02-10: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-02-11: Cerrad Czarni Radom – Chemik Bydgoszcz (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

Pauzuje: ONICO Warszawa.