Real górą w derbach Madrytu! Setka Bale'a

Real Madryt pokonał na Wanda Metropolitano Atletico 3:1 w meczu 23. kolejki La Liga. Setnego gola dla "Królewskich" strzelił Gareth Bale, a jego drużyna wskoczyła na drugą pozycję w tabeli ligi hiszpańskiej.

Jeszcze jakiś czas temu Real znajdował się w poważnym kryzysie i musiał walczyć o czołową czwórkę La Liga. Sytuacja zmieniła się diametralnie, a piłkarze Santiago Solariego wygrywają mecz za meczem. "Królewscy" mogą obecnie mówić o trudnym terminarzu, bo obok meczów z Atletico w lidze i Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów czekają ich dwa starcia z Barceloną. Z "Dumą Katalonii" przyjdzie im się zmierzyć w La Liga oraz w drugim spotkaniu półfinału Pucharu Króla. W pierwszym na Camp Nou padł remis 1:1.

"Rojiblancos", jak zawsze zachwycają stabilną formą. Ostatnio przydarzyła im sie pierwsza porażka od... końca października. Przegrana z Realem Betis była pierwszą w lidze od początku września. Trzeba jednak zauważyć, że Atletico ma na swoim koncie dużą liczbę remisów, dlatego też strata przed tym meczem do prowadzącej Barcelony wynosiła sześć punktów.

Real od początku chciał narzucić swoje tempo. Pierwsze minuty nie przyniosły jednak klarownej sytuacji do otwarcia wyniku. Pasywność Atletico w ofensywie zemściła się w 16. minucie. Casemiro pięknie złożył się w polu karnym i norzycami pokonał Jana Oblaka. Był to najszybciej stracony gol przez "Rojiblancos" na Wanda Metropolitano.

Atletico czekało na swoją szansę i doczekało się po 25 minutach. Angel Correa ładnym podaniem obsłużył Antoine'a Griezmanna, a ten z zimną krwią wykończył akcję. Od początku meczu w barwach Realu bardzo aktywny był na skrzydle Vinicius Junior i to on inicjował ataki gości. W 40. minucie Brazylijczyk był faulowany na skraju pola karnego, a sędzia po wideowerfikacji wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Sergio Ramos i "Los Blancos" znowu prowadzili.

Szybko po przerwie wyrównał Alvaro Morata, ale arbiter nie uznał gola, gdyż Hiszpan był na pozycji spalonej. Atletico nie potrafiło doprowadzić do dobrej sytuacji. Real tworzył kolejne sytuacje. Podwyższył Gareth Bale, który zmienił w drugiej połowie Viniciusa. Dla Walijczyka była to setna bramka dla "Królewskich" we wszystkich rozgrywkach. W samej końcówce drugą żółtą kartkę otrzymał Thomas i wiadomo było, że Real nie wypuści wygranej z rąk. Piłkarze Solariego wyprzedzili o jedno oczko Atletico w tabeli La Liga. Do Barcelony traci pięć punktów. "Blaugrana" swoje spotkanie z Athletic Bilbao rozegra w niedzielę.

Atletico Madryt - Real Madryt 1:3 (1:2)
Bramki: Griezmann 25 - Casemiro 16, Ramos 42 (k), Bale 74

Atletico: Oblak - AriasGimenezGodin, Lucas - Correa (Rodrigo 65'), Thomas, Saul, Lemar (Vitolo 59') - Morata (Kalinic 71'), Griezmann

Real: Courtois - CarvajalVaraneRamosReguilon - ModricCasemiroKroos (Ceballos 84') - Lucas, Benzema (Mariano 89'), Vinicius (Bale 57')

Żółte kartki: GriezmannGimenez, Lucas, Thomas, MorataSaul - LucasReguilonModric

Czerwona kartka: Thomas (za dwie żółte)