Sensacja w Almelo! Porażka Ajaksu Amsterdam

Heracles Almelo sprawił nie lada niespodziankę w 21. kolejce Eredivisie, wygrywając u siebie z Ajaksem Amsterdam 1:0. Fatalny błąd popełnił Andre Onana, który sprezentował rywalom gola.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 6. minucie. Okazja była idealna, ale Brandley Kuwas zmarnował "jedenastkę". Onana obronił jednak to uderzenie i piłka odbiła się od słupka.

W 17. minucie Kameruńczyk sprezentował rywalom gola... Wydawało się, że spokojnie wybije piłkę, jednak zagrał wprost pod nogi Mohammeda Osmana. Ten zachował zimną krew i spokojnie trafił do siatki.

Mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki i większej liczby sytuacji, piłkarze Ajaksu Amsterdam nie zdołali pokonać bramkarza. W efekcie ponieśli trzecią porażką w tym sezonie.

W tym momencie podopieczni Erika ten Haga tracą do prowadzącego PSV Eindhoven pięć punktów. W niedzielę lider zagra na wyjeździe z FC Utrecht.

Heracles Almelo - Ajax Amsterdam 1:0 (1:0)

Bramka: Mohammed Osman 17