Wielki talent nowym rywalem Lewandowskiego?

Piłka nożna
Wielki talent nowym rywalem Lewandowskiego?
fot. PAP

Mało kto spodziewał się, że najjaśniejszą postacią Schalke 04 na początku 2019 roku będzie 18-letni Ahmed Kutucu, włączony do zespołu z przymusu kilka tygodni temu. Młodzieżowy reprezentant Turcji ma już na swoim koncie trzy trafienia w dorosłym zespole, a w sobotę strzelił przeciwko samemu Bayernowi. Gigant z Monachium przyznał, że od dawna obserwuje utalentowanego napastnika.

Wobec kontuzji Breela Embolo oraz Guido Burgstallera, sztab szkoleniowy Schalke musiał w nagłym trybie zadbać o zastępstwo w ataku. Domenico Tedesco sięgnął po zaledwie 18-letniego Ahmeda Kutucu, który błyszczał w zespole młodzieżowym - także w rozgrywkach UEFA Youth League. Tam strzelił aż 15 goli, dał więc powody do zainteresowania.
 
Wielki talent trafiał przeciwko Stuttgartowi oraz Fortunie Dusseldorf, a w sobotę naprzykrzył się samemu Bayernowi na Allianz Arena. Okazuje się, że Bawarczycy obserwują napastnika od dawna.
 
"Bild" donosi, że szef ośrodka szkoleniowego mistrza Niemiec Hermann Gerland chciałby mieć tureckiego snajpera u siebie, a Bayern ma latem poczynić odpowiednie kroki. Problemem może być przywiązanie 18-latka do barw klubowych. Pierwszego lutego został on oficjalnie włączony do kadry pierwszego zespołu Schalke i podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze - do 2022 roku.
 
Zimą Bayern oddał do Chin Sandro Wagnera, który był jedyną realną alternatywą Roberta Lewandowskiego w linii ataku. Od biedy może tam zagrać Thomas Mueller, jednak latem mistrz Niemiec z pewnością będzie chciał zwiększyć siłę rażenia. Czy właściwą metodą może okazać się właśnie sięgnięcie po utalentowanych nastolatków?
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze