Alpejskie MŚ: Emocjonująca drużynówka dla Szwajcarii. Austria wciąż bez złota

Zimowe
Alpejskie MŚ: Emocjonująca drużynówka dla Szwajcarii. Austria wciąż bez złota
fot. PAP/EPA

Szwajcaria wygrała zawody drużynowe mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Aare. W finale pokonała Austrię, która startowała bez swojego najlepszego zawodnika Marcela Hirschera. Brązowy medal zdobyły Włochy, wygrywając w małym finale z Niemcami.

Zawody drużynowe, w których rywalizowano parami w slalomie równoległym, były bardzo emocjonujące. Kilka pojedynków kończyło się remisami 2:2 i o zwycięstwie decydowała suma czasów. Tak było m.in. w finale, w którym w rozstrzygającym przejeździe Ramon Zenhaeusern pewnie pokonał Marco Schwarza. W drużynie Szwajcarów, mistrzów olimpijskich z Pjongczangu, startowali także Wendy Holdener, Aline Danioth i Daniel Yule.

 

Wcześniej z brązowego medalu cieszyli się już Niemcy, ale po dyskwalifikacji Daniela Strassera, który źle pokonał jedną z bramek, przypadł on Włochom. Decydujący był ostatni, czwarty przejazd. Chociaż rywal Strassera Alex Vinatzer nie dojechał w nim do mety, to punkt przyznano alpejczykom z Italii, dzięki czemu wygrali 3:1.

 

W Aare na podium nie stanęli medaliści poprzednich mistrzostw w zawodach drużynowych - Francja, Słowacja i Szwecja.

 

Po siedmiu z 11 konkurencji mistrzostw Austriacy pozostają bez złotego medalu. Faworytem slalomu i slalomu giganta jest jednak Hirscher, a jego porażka w którejś z tych konkurencji byłaby niespodzianką.

 

W środę w mistrzostwach jest dzień przerwy. W czwartek o medale będą rywalizował kobiety w slalomie gigancie. Na starcie stanie Maryna Gąsienica-Daniel.

 

Wyniki:

 

1. Szwajcaria (Aline Danioth, Wendy Holdener, Daniel Yule, Ramon Zenhaeusern, rezerwowi: Andrea Ellenberger, Sandro Simonet)
2. Austria (Katharina Liensberger, Katharina Truppe, Michael Matt, Marco Schwarz, rezerwowi: Franziska Gritsch, Christian Hirschbuehl)
3. Włochy (Irene Curtoni, Lara Della Mea, Simon Maurberger, Alex Vinatzer, rezerwowi: Marta Bassino, Riccardo Tonetti)
4. Niemcy
5. Słowacja
. Norwegia
. Francja
. Szwecja

 

finał

 

Szwajcara - Austria 2:2 (Szwajcaria wygrała dzięki sumie czasów)

 

o 3. miejsce

 

Włochy - Niemcy 3:1

 

półfinały

 

Austria - Włochy 2:2 (Austria wygrała dzięki sumie czasów)
Szwajcaria - Niemcy 2:2 (Szwajcaria wygrała dzięki sumie czasów)

 

ćwierćfinały


Austria - Słowacja 4:0
Włochy - Norwegia 3:1
Niemcy - Francja 3:1
Szwajcaria - Szwecja 2:2 (Szwajcaria wygrała dzięki sumie czasów)

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze