Asysta Grosickiego. Hull City od 2:0 do... 2:2

Hull City i Rotherham United podzieliły się punktami w 32. kolejce Championship. Kamil Grosicki grał do 71. minuty i zapisał na swoim koncie asystę przy drugiej bramce dla swojej drużyny.

Kilka dni temu drużyna Grosickiego przegrała na wyjeździe z Derby County 0:2, dlatego wtorkowe spotkanie było wymarzoną okazją, by wrócić na zwycięską ścieżkę. Tym bardziej, że na KCOM Stadium przejechało broniące się przed spadkiem z Championship Rotherham United.

Wydawało się, że gospodarze bez problemów dopiszą sobie trzy punkty. Po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Gole strzelili Jarrod Bowen i Fraizer Campbell. Asystę przy tym drugim trafieniu zaliczył Grosicki.

Goście wzięli się jednak w garść i na początku drugiej części spotkania kibice Hull City przecierali oczy ze zdumienia. W odstępie siedmiu minut David Marshall musiał dwa razy wyciągać piłkę z siatki. W 71. minucie Grosicki opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Marc Pugh. Ani on, ani żaden z pozostałych zawodników nie wpisał się już na listę strzelców. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Hull City - Rotherham United 2:2 (2:0)

Bramki: Jarrod Bowen 2, Fraizer Campbell 23 - Anthony Forde 48, Robbie McKenzie 55 (s)