Kehrer: Futbol jest szalony, dlatego trzeba uważać w rewanżu

Piłkarze PSG kapitalnie rozegrali drugą połowę w straciu 1/8 finału Ligi Mistrzów na Old Trafford przeciwko Manchesterowi United. Mistrzowie Francji strzelili dwa gole i ostatecznie wygrali 2:0. Mimo sporej zaliczki przed rewanżem, Thilo Kherer w rozmowie z Tomaszem Smokowskim zastrzegł, że nie można przedwcześnie skreślać Czerwonych Diabłów.

Tomasz Smokowski: Kapitalny wynik dla Paris Saint-Germain. Ale co było uderzające, to fakt, że kompletnie zneutralizowaliście siłę ofensywną Manchesteru - Martiala, Lingarda, Rashforda - wszystkich.

Thilo Kherer: Wszyscy na to zapracowaliśmy. Wiedzieliśmy, że Manchester jest na fali wznoszącej. Zdawaliśmy sobie sprawę jakich mają zawodników w linii ataku i jak bardzo są niebezpieczni. Zachowaliśmy czyste konto i strzeliliśmy dwa gole. To istotne.

Który moment twoim zdaniem był kluczowy dla tej rywalizacji? Kontuzja gracza United w pierwszej połowie? (Jesse Lingard - przyp. red.) A może pierwsza bramka zdobyta przez Presnela Kimpembe?

Tak naprawdę ciężko jest mi powiedzieć. Było w tym meczu wiele momentów, w których zaprezentowaliśmy dużą pewność siebie. To było bardzo ważne, ponieważ niezwykle ciężko było odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu. Rewanż także zapowiada się niezwykle trudny.

Spójrz mi prosto w oczy i powiedz mi, że ten dwumecz nie jest jeszcze rozstrzygnięty (śmiech).

Nie jest, ponieważ to jest futbol, gdzie dzieją się szalone rzeczy. Trzeba zatem solidnie przygotować się do rewanżu, tak jak do pierwszego starcia, aby móc zagrać dobry mecz. Jeżeli to zrobimy, wówczas uda nam się awansować.

WYNIKI LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.