NHL: Szóste kolejne zwycięstwo "Rekinów"

Hokeiści San Jose Sharks pokonali na wyjeździe Vancouver Canucks 7:2 i było to ich szóste zwycięstwo z rzędu w lidze NHL. Weteran w ekipie "Rekinów" Joe Thornton zapisał na koncie 1050. asystę w karierze. Na liście wszech czasów zajmuje dziewiąte miejsce.

Zespół Sharks rozpoczął serię od trzech wygranych po dogrywkach, zaś w trzech kolejnych występach - wszystkich poza swoją halą i wszystkich z kanadyjskimi rywalami - zwyciężał zdecydowanie: 5:2 z Calgary Flames, 5:2 z Edmonton Oilers i 7:2 z Canucks.

W poniedziałek "Rekiny" już po dziewięciu minutach prowadziły 3:0, a po drugiej tercji był wynik 6:1 (m.in. dwa trafienia Evandera Kane'a). Przy szóstym golu, autorstwa Kevina Labanca, asystował 39-letni Thornton. W sumie ma ich 1050, a w klasyfikacji NHL wyprzedził Gordiego Howe'a, z którym dotąd dzielił dziewiątą pozycję.

Zawodnik urodzony 2 lipca 1979 roku jest także na 15. miejscu w punktacji kanadyjskiej (1457 pkt) i pod względem liczby występów w ligowym sezonie zasadniczym (1541).

Mecz w Vancouver miał wyjątkowe znaczenie także dla miejscowego gracza - 19-letni Mikey DiPietro zadebiutował w bramce Canucks i obronił 17 z 24 strzałów.

W innych spotkaniach drużyna Philadelphia Flyers przegrała z Pittsburgh Penguins 1:4, a broniący tytułu hokeiści Washington Capitals wygrali z Los Angeles Kings 6:4.

"Pingwiny" przerwały serię czterech porażek. W tej ekipie wyróżnił się Sidney Crosby, który zdobył gola i zanotował dwie asysty. Bramkarz Penguins Matt Murray miał aż 50 udanych interwencji. Dla porównania, jego koledzy klubowi oddali zaledwie 28 strzałów.

Z kolei w Waszyngtonie decydująca była druga tercja, w której Capitals triumfowali 3:1. Pierwsza i trzecia zakończyły się remisami. W stołecznym zespole najlepsi byli Jewgienij Kuzniecow - po dwie bramki i asysty oraz Aleksander Owieczkin - gol i dwie asysty.