Miedź pozbyła się niechcianych piłkarzy

Piłka nożna
Miedź pozbyła się niechcianych piłkarzy
fot. CyfrSport

Były piłkarz Jagiellonii Białystok i Wisły Płock od środy jest też byłym piłkarzem Miedzi Legnica. Mateusz Piątkowski rozwiązał umowę z beniaminkiem LOTTO Ekstraklasy, w którego awansie miał bardzo duży udział. Bieżący sezon był dla napastnika nieudany, po roku pracy w zespole z Dolnego Śląska Piątkowski rozstaje się z klubem za porozumieniem stron.

Po rozwiązaniu kontraktu na Twitterze pojawiły się słowa podziękowania od klubu, z którym w sezonie 2017/2018 Piątkowski awansował do LOTTO Ekstraklasy.

Odejście 34-letniego napastnika z Miedzi wisiało w powietrzu. Nie wyjechał on na zimowe zgrupowanie z drużyną Dominika Nowaka, a wcześniej nie błyszczał formą. W 14 spotkaniach obecnego sezonu Piątkowski strzelił zaledwie jednego gola. Wiosną ubiegłego roku, gdy Miedź walczyła o awans, zagrał w 15 spotkaniach i zdobył osiem bramek.    

 

Legnica była trzecią "ekstraklasową" przystanią Piątkowskiego. Najlepszy czas miał w Jagiellonii Białystok, dla której w 2013-2015 rozegrał 54 spotkania i strzelił 21 goli. Później na dwa lata wyjechał do APOEL-u Nikozja, ale furory na Cyprze nie zrobił. Zimą 2017 roku napastnik związał się z Wisłą Płock, zagrał w jej barwach 30 razy i zdobył pięć bramek. Kolejnym przystankiem na jego piłkarskiej drodze była Miedź. 

 

Miedź pozbywa się zawodników, których trener Nowak nie widzi w składzie swojej ekipy i których nie zabrał na obóz przygotowawczy. W ostatni czwartek do Wigier Suwałki wrócił Frank Adu Kwame. Piłkarz z Ghany przeniósł się z tego zespołu do Miedzi półtora roku temu, wraz z obecnym szkoleniowcem legnickiej ekipy. 

 

Po półrocznym epizodzie w Legnicy do drugiej ligi hiszpańskiej wrócił Fran Cruz. Środkowy obrońca, który także nie "załapał się" na zgrupowanie, był największym transferowym niewypałem Miedzi, a według wielu opinii nawet całej ligi. 

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie