Pierwsza drużyna zgłosiła akces do gry w PlusLidze! "Podniesiemy rękawice"

Siatkówka
Pierwsza drużyna zgłosiła akces do gry w PlusLidze! "Podniesiemy rękawice"
fot. Facebook/Norwid

Do zakończenia rundy zasadniczej w pierwszej lidze siatkarzy pozostały jeszcze trzy kolejki. Przed rozpoczęciem fazy play-off poznaliśmy pierwszy zespół, który oficjalnie zgłosił swój akces do gry w PlusLidze w kolejnym sezonie. Jest nim Exact Systems Norwid Częstochowa.

W Częstochowie powiedzieć, że są tradycje siatkarskie, to jak nic powiedzieć. Kibice tej dyscypliny sportu kojarzą przede wszystkim zespół AZS-u, który obecnie przeżywa bardzo trudny okres. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja jego sąsiada, który ma ambicje, aby awansować do elity.

 

Exact Systems Norwid zajmuje drugie miejsce w tabeli i powinien liczyć się w walce o pierwsze miejsce na koniec sezonu. Wobec wycofania się z PlusLigi ekipy Stoczni Szczecin, triumfator jej zaplecza otrzyma bezpośredni awans. Może jednak tak być, że zespół, który wygra pierwszoligowe rozgrywki nie będzie zainteresowany przeskokiem o jeden szczebel lub po prostu nie otrzyma licencji ze względu na brak hali. Taki problem widnieje chociażby w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie Lechia jest liderem tabeli.

 

Do gry w PlusLidze nie wystarczy zatem dobra postawa sportowa, ale również odpowiednia infrastruktura. W przypadku Norwida oba czynniki są do zrealizowania. Podopieczni Radosława Panasa spisują się bez zarzutów, a ponadto w Częstochowie znajduje się wielofunkcyjna, kilkutysięczna hala przy ul. Żużlowej. Na początku grudnia odbyły się tam m.in. Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy.

 

- Ten zespół, który był zbudowany na ten sezon, spełnia oczekiwania klubu, który może wygrać pierwszą ligę i w naturalny sposób ubiegać się o PlusLigę. Mamy wspaniałą halę, która czeka na zespół, który wypełni ją po brzegi. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się i będziemy dyskutować w jaki sposób udało nam się pokonać PGE Skrę Bełchatów czy ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle - powiedział wiceprezes Exact Systems Norwida, Lesław Walaszczyk w rozmowie z Radio FON.

 

Obecnie siatkarze Norwida rozgrywają swoje mecze w hali przy ul. Jasnogórskiej, ale w razie uzyskania promocji do PlusLigi, dojdzie do przeprowadzki. - Z pewnością zmienimy obiekt, bo chcielibyśmy grać na dużej hali. Ta przy ul. Jasnogórskiej jest halą szkolną. Myślę, że podniesiemy rękawice i postaramy się grać w PlusLidze. Umiejętnie przygotujemy klub, aby godnie się w niej zaprezentować. Osobiście liczę na miasto, które ze swojej strony też mogłoby pomóc. Są prowadzone rozmowy, tak jak każdego roku. Staramy się tę współpracę rozwijać - skwitował Walaszczyk.

 

Ambicje włodarzy klubu, który do tej pory słynął głównie ze szkolenia młodzieży, mogą sprawić, że za chwilę PlusLiga znowu zawita do Częstochowy, aczkolwiek pod nieco inny adres niż przez ostatnie trzy dekady...

 

WYNIKI I TABELA PIERWSZEJ LIGI SIATKARZY

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze