Bójka przed meczem Ligi Europy. Przynajmniej czterech rannych w Rzymie! (WIDEO)

Piłka nożna
Bójka przed meczem Ligi Europy. Przynajmniej czterech rannych w Rzymie! (WIDEO)
fot. EPA

Dzień przed meczem SS Lazio - Sevilla FC w Lidze Europy doszło do brutalnego ataku w Rzymie. Chuligani napadli na kibiców w irlandzkim barze obok Kolseum. W wyniku odniesionych ran do szpitala trafiły cztery osoby.

Do zdarzenia doszło na dwadzieścia cztery godziny przed rozpoczęciem 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Lazio i Sevillą. W bójkę, która miała miejsce niedaleko rzymskiego Koloseum, zamieszanych było około 40 osób. Najbardziej poszkodowani z ranami kłutymi trafili do szpitala. Wśród ofiar chuliganów znaleźli się Brytyjczyk, Amerykanin i Hiszpanie. Jeden z nich walczy o życie, po tym jak podczas sprzeczki z pseudokibicami został dźgnięty nożem.

 

Według "Daily Mail", napastnicy byli ubrani na czarno, a na głowach mieli kaptury. Prawdopodobnie byli to chuligani Lazio. Grupa mężczyzn uzbrojonych w kije i pałki biegała po mieście w poszukiwaniu kibiców Sevilli. 

 

- Wszystko było spokojnie, do czasu kiedy zaczęliśmy słyszeć krzyki i dźwięk tłuczonego szkła. Spojrzeliśmy w górę i zobaczyliśmy grupę ludzi w kapturach, którzy byli uzbrojeni w kije, pałki i pasy. Ludzie przed nimi uciekali. Jeden z Hiszpanów został dźgnięty nożem w nogę. Był przerażony i prosił o pomoc - powiedział lokalnej prasie jeden ze świadków zdarzenia.

 

W najcięższym stanie jest właśnie obywatel Hiszpanii pochodzący z Jerez. Jego stan jest krytyczny.

 

SS Lazio i Sevilla FC w czwartek rozpoczną walkę w 1/16 finału Ligi Europy. Pierwszy gwizdek na stadionie Stadio Olimpico zabrzmi o 18:55. Rewanż odbędzie się w następną środę, 20 lutego.

 

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze