Liga Europy: Chelsea nie zachwyciła, ale ograła Szwedów

Piłkarze Chelsea przerwali serię czterech kolejnych porażek na wyjeździe! W meczu 1/16 finału Ligi Europy ograli Malmoe FF 2:1.

Dobre występy Chelsea można w ostatnim czasie policzyć na palcach jednej ręki. Wysokie zwycięstwo z ostatnim w tabeli Premier League Huddersfield (5:0) czy też ogranie drugoligowego Sheffield Wednesday (3:0) nie było spełnieniem marzeń fanów "The Blues". Ostatnia wpadka z Manchesterem City (0:6) była szokująca, bo choć nikt nie spodziewał się urwania punktów, to jednak takie rozmiary mogły dziwić.

Wyjazdowa forma Chelsea pozostawiała wiele do życzenia. Mimo czterech porażek z rzędu bez strzelonego gola, to jednak Anglicy byli faworytami meczu 1/16 finału Ligi Europy ze szwedzkim Malmoe FF. Pierwsza połowa nie zachwyciła, a goście stworzyli tak naprawdę jedną sytuację, którą zamienili na bramkę. Dośrodkowanie Pedro minęło obrońców, trafiło do Rossa Barkleya, a on skierował piłkę do siatki.

Drugą połowę lepiej zaczęli Szwedzi, którzy zepchnęli faworytów do obrony. Na swoje nieszczęście nie potrafili wykorzystać żadnej z sytuacji, a kiedy to Chelsea ruszyła pod bramkę Johana Dahlina, to od razu skończyło się bramką. Zagranie Williana wykorzystał Olivier Giroud i wynik był już dla gości bezpieczny. Przynajmniej do 79. minuty, bo wtedy gospodarze przeprowadzili zabójczy kontratak, który zakończył się trafieniem Andersa Christiansena.

Mimo średniego występu, Chelsea ma bezpieczną zaliczkę przed rewanżem w Londynie.

Malmoe - Chelsea 1:2 (0:1)

Bramki: Christiansen 79 - Barkley 30, Giroud 58.

Malmoe: Johan Dahlin - Andreas Vindheim, Lasse Nielsen, Rasmus Bengtsson, Behrang Safari - Amor Ingvi Traustason (70 Oscar Lewicki), Anders Christiansen (81 Roman Gall), Fouad Bachirou, Soren Rieks - Marcus Antonsson (70 Carlos Strandberg), Marcus Rosenberg.

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Andreas Christensen, Emerson - Ross Barkley, Jorginho (74 N'Golo Kante), Mateo Kovacic - Willian (71 Eden Hazard), Olivier Giroud, Pedro Rodriguez (84 Callum Hudson-Odoi).

TERMINARZ I WYNIKI LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.