MB Boxing Night: Parzęczewski przed największym wyzwaniem w karierze!

Sporty walki

Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) wystąpi w jednej z głównych walk wieczoru MB Boxing Night: "Ostatni Taniec". Debiutujący w kategorii superśredniej "Arab" zmierzy się z byłym tymczasowym mistrzem świata WBA Dmitrii Chudinovem (21-4-2, 13 KO). Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia w katowickim Spodku.

Parzęczewski aktualnie w rekordzie notuje serię czternastu zwycięstw z rzędu i zajmował czołowe pozycje w rankingach światowych organizacji w kategorii półciężkiej. W ostatnim pojedynku błyskawicznie i w widowiskowym stylu znokautował Dariusza Sęka podczas gali MB Boxing Night: "Wojna Domowa". Warto podkreślić, że ostatnich sześciu rywali pięściarza z Częstochowy nie zdołało dotrwać do ostatniego gongu.

 

Parzęczewski wierzy w pojedynki o najwyższą stawkę, ale swoją przyszłość chce budować w nowej kategorii wagowej - dywizji superśredniej. Polski pięściarz nie chciał walk na przetarcie i oczekiwał od organizatorów wyzwania, które pozwoliłoby zweryfikować jego umiejętności w nowym środowisku.

 

- Nie ma mowy, abym nabijał sobie rekord nieznanymi nazwiskami. Miałem wysoką pozycję w jednej kategorii, więc dwoma, trzema wygranymi dojdę do czołowych lokat w dywizji superśredniej - zaznaczał Parzęczewski.

 

Podczas gali MB Boxing Night: "Ostatni Taniec" popularny "Arab" skrzyżuje rękawice z niezwykle wymagającym i doświadczonym w walkach o wysoką stawkę Dmitriim Chudinvoem. Rosjanin w przeszłości był tymczasowym mistrzem świata organizacji WBA. Na swoim koncie ma wygrane m.in. z Jorge Navarro, Patrickiem Nielsenem czy Mehdi Mouadlą. Chudinov zapewnia, że wyciągnął wnioski ze swoich porażek i będzie zdecydowanie największym wyzwaniem w karierze polskiego pięściarza.

 

- Liczę, że w tym pojedynku udowodnię swoją wartość. Jestem przekonany, że dla Parzęczewskiego okażę się przeszkodą zbyt trudną do przejścia - ocenia Chudinov.

 

Walka została zakontraktowana na dystansie 10 rund w kategorii superśredniej.

 

Aktualna karta walk MB Boxing Night: "Ostatni Taniec":

 

Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) vs Dmitrii Chudinov (21-4-2, 13 KO)
Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Mariusz Wach (33-4, 17 KO) vs TBA
Damian Wrzesiński (16-1-2, 5 KO) vs Kamil Młodziński (11-2-4, 6 KO)

 

Bilety od 29 zł dostępne na ebilet.pl!

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie