Tokio 2020: Siedmioro polskich judoków w rankingu na miejscach gwarantujących awans

Sporty walki
Tokio 2020: Siedmioro polskich judoków w rankingu na miejscach gwarantujących awans
fot. PAP

Na 15 miesięcy przed zakończeniem kwalifikacji olimpijskich, siedmioro polskich judoków w rankingu zajmuje miejsca gwarantujące udział w igrzyskach w Tokio. W sobotę i niedzielę Biało-Czerwoni walczyć będą o kolejne punkty w Pucharze Świata w Austrii i we Włoszech.

Jak podała światowa federacja IJF, obecnie na pozycjach uprawniających do występu w turnieju olimpijskim w 2020 roku są Agata Perenc (52 kg), Anna Borowska (57 kg), Agata Ozdoba-Błach (63 kg), Daria Pogorzelec (70 kg) i Beata Pacut (78 kg) oraz Damian Szwarnowiecki (81 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).

 

W najbliższy weekend (16-17 lutego) blisko 20-osobowa grupa polskich judoków startować będzie w PŚ w Oberwart (kobiety) i Rzymie (mężczyźni). W tym gronie jest np. Borowska. Z kolei za tydzień podopieczni trenera kadry Mirosława Błachnio rywalizować będą w Grand Slamie w Duesseldorfie. Na liście startowej znaleźli się m.in. Perenc, Borowska, Ozdoba-Błach, Pogorzelec, Szwarnowiecki i Sarnacki.

 

Kwalifikacje do igrzysk w Tokio zakończą się w maju 2020 roku. Na dziś jednej kwalifikacji brakuje Polakom do skompletowania drużyny mieszanej. Wystąpią w niej zawodniczki z kategorii 57 kg, 70 kg i +70 kg oraz judocy z wag 73 kg, 90 kg i +90 kg. W kat. 73 kg najbliżej awansu jest Michał Bartusik - 48. miejsce. Do ostatniego z Europejczyków - Szwajcara Nilsa Stumpa, zakwalifikowanego z tzw. puli kontynentalnej, traci 153 pkt.

 

Obecnie po sześć osób do "drużynówki" ma zagwarantowanych 14 krajów, a jednego zawodnika brakuje Polakom, Brytyjczykom, Portugalczykom i Ukraińcom.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze