Zieliński: Nowe ustawienie na boisku mi sprzyja

Piłka nożna

Piotr Zieliński w ostatnich meczach ma sporo obowiązków defensywnych. Wydaje się, że Carlo Ancelotti ma świetny wpływ na reprezentanta Polski. - Muszę odbierać piłkę i jak najszybciej transportować ją do przodu. Na razie wychodzi to dobrze - powiedział.

Artur Wichniarek: Co powiesz o tym spotkaniu?

 

Piotr Zieliński: Na pewno pierwsza połowa była bardzo dobra, stworzyliśmy dużo sytuacji i mogliśmy nawet zamknąć ten mecz. Nie udało się, a w drugiej części rywal trochę podkręcił tempo. Trzecia bramka nieco nas uspokoiła, choć ten rzut karny był niepotrzebny. 3:1 to jednak dobry wynik przed rewanżem.

 

Wydaje mi się, że zmieniłeś styl gry. Carlo Ancelotti przemówił do ciebie, grasz więcej w defensywie i chyba jest to z korzyścią dla wszystkich.

 

Na pewno tak. Ta pozycja, na której w ostatnim czasie występuję, wymaga ode mnie pracy w defensywie. Muszę odbierać piłkę i jak najszybciej transportować ją do przodu. Na razie wychodzi to dobrze, więc mam nadzieję, że w kolejnych meczach też tak będzie.

 

Często szukałeś Arkadiusza Milika. Widać, że gra układa się wam coraz lepiej.

 

Z Arkiem rozumiemy się bardzo dobrze. On już pokazał klasę, strzela regularnie. Cieszę się z jego formy. Na boisku się szukamy. Chciałbym, by Arek strzelał jak najczęściej.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

TERMINARZ I WYNIKI LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze