Lacazette przeprosił kibiców. Został wyrzucony za brutalny atak łokciem (WIDEO)

Czwartkowy wyjazd Arsenalu na Białoruś okazał się wielką wtopą. The Gunners przegrali 0:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy, a mecz kończyli w dziesiątkę po brutalnym ataku Alexandre'a Lacazette'a.

BATE wyszło na prowadzenie tuż przed przerwą, a Kanonierzy mieli wziąć się do roboty po zmianie stron. Lacazette był tego dnia osamotniony w linii ataku The Gunners, a na początku drugiej połowy trafił do siatki - znajdował się jednak na spalonym i sędziowie słusznie nie uznali bramki.

Kolejne ataki faworytów były pozbawione tempa, a w wyniku frustracji w samej końcówce z boiska wyleciał właśnie francuski snajper. Lacazette w starciu z Aleksandarem Filipoviciem użył łokcia i w brutalny sposób powalił rywala na murawę.

Kanonierzy nie zdołali odrobić strat, a w rewanżowym starciu będą musieli poradzić sobie bez jednego z najlepszych strzelców. Lacazette bardzo wziął do siebie całą sytuację i przeprosił kibiców za akt agresji oraz brak skuteczności.

Skrót meczu BATE - Arsenal, a w nim czerwona kartka dla Lacazette'a oraz nieuznany gol Francuza w załączonym materiale wideo.

TERMINARZ I WYNIKI LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.