Spotkanie BATE z Arsenalem reklamowane było jako starcie Aleksandra Hleba z byłym klubem. Były pomocnik "Kanonierów", dla których grał przez trzy sezony, na koniec swojej kariery wrócił do ekipy z Borysowa. Jako 18-latek zaczynał w niej swoją przygodę z futbolem w sezonie 1999-2000.

 

Londyńczycy nieoczekiwanie stracili gola tuż przed przerwą. Dragun zamienił na trafienie dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Arsenal miał 45 minut na odpowiedź, jednak jak potem okazało się bramka białoruskiego pomocnika była jedną w tym spotkaniu.

 

Po triumfie nad podopiecznymi Unaia Emery'ego, gracze mistrza Białorusi udali się na zasłużone świętowanie. Zabawa trwała do białego rana i zapewne była bardzo udana. Po wysiłku na boisku oraz całonocnym wypadzie piłkarze zwycięskiej drużyny, co zrozumiałe, zgłodnieli.  A więc Hleb i spółka postanowili wybrać się do Burger Kinga.

 

Na szczęście dla nich trener BATE - Aljaksej Baha dał zawodnikom wolne. Po sensacyjnym zwycięstwie nad angielskim zespołem z całą pewnością na to zasłużyli.

 

 

Skrót meczu BATE - Arsenal do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

 

TERMINARZ I WYNIKI LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.