Lotto Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze. Relacja i wynik na żywo

Przed nami drugi weekend z Lotto Ekstraklasą w tym roku. W piątek w ramach 22. kolejki dojdzie do rywalizacji Pogoni Szczecin z Górnikiem Zabrze. Ci pierwsi balansują pomiędzy górną i dolną częścią tabeli, natomiast przyjezdni rozpaczliwie bronią się przed spadkiem. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Szczecinianie w pierwszej tegorocznej kolejce musieli uznać wyższość rywala. Na ich pocieszenie warto podkreślić, że mierzyli się na wyjeździe z liderem rozgrywek i zarazem kandydatem do mistrzostwa kraju - Lechią Gdańsk. Podopieczni Piotra Stokowca musieli mocno napracować się, aby wygrać. Mimo objęcia prowadzenia już w 8. minucie, Pogoń doprowadziła do remisu tuż po przerwie po rzucie karnym wykorzystanym przez Kamila Drygasa. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry gola na wagę triumfu strzelił jednak Flavio Paixao.

Dwa dni później do rywalizacji przystąpili piłkarze Górnika, którzy na własnym boisku podejmowali mocno przebudowaną w okresie zimowym Wisłę Kraków. Tym spotkaniem była zainteresowana cała piłkarska Polska ze względu na powrót do ligi Jakuba Błaszczykowskiego. Ku radości zabrzan, miejscowi po dublecie Mateusza Matrasa wygrali 2:0 i poprawili nieco swoją sytuację w tabeli.

Ekipa z Górnego Śląska postara się pójść za ciosem, wiedząc że do spokojnego utrzymania wciąż daleka droga. Pogoń zrobi wszystko, aby pierwszy raz zapunktować w tym roku i utrzymać się w pierwszej ósemce klasyfikacji. A gdzie i z kim, jak nie na własnym stadionie z drużyną z dołu tabeli?

W pierwszym starciu obu zespołów padł remis 1:1. Co ciekawe, Portowcy ostatni raz wygrali z Górnikiem w lidze 25 kwietnia 2015 roku. Czy długi okres oczekiwania na kolejny triumf zostanie przerwany?

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

Początek meczu Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze o godz. 18:00. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.