Pewne zwycięstwo Juventusu. Cudowny gol Dybali i czyste konto Szczęsnego

Juventus Turyn w meczu 24. kolejki Serie A pokonał przed własną publicznością Frosinone Calcio 3:0. Ozdobą piątkowego spotkania było trafienie Paulo Dybali, który otworzył wynik potyczki. Bramki gospodarzy strzegł Wojciech Szczęsny, który nie miał zbyt dużo pracy. W zespole pokonanych całe zawody zaliczył Bartosz Salamon.

Mistrzowie Włoch strzelanie rozpoczęli już w 6. minucie. Wówczas do bramki gości piłkę posłał Dybala, który kapitalnym strzałem zza pola karnego pokonał Marco Sportiello. Asystę przy trafieniu Argentyńczyka zaliczył Cristiano Ronaldo, który był aktywny od początku.

Turyńczycy podwyższyli prowadzenie jedenaście minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką beniaminka zrobiło się olbrzymie zamieszanie, w którym najlepiej zachował się Leonardo Bonucci. Stoper Juve z najbliższej odległości skierował futbolówkę do bramki rywali. Zespół prowadzony przez Massimiliano Allegri po zdobyciu dwubramkowej przewagi nie forsował zbytnio tempa. Mimo to lider Serie A potrafił wykreować kilka okazji strzeleckich, ale niespełna 27-letni Sportiello w pierwszej odsłonie już więcej nie skapitulował.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To Juventus nadal miał wyraźną przewagę, którą udokumentował trzecim golem. W 63. minucie wynik piątkowego starcia ustalił Ronaldo, który chwilę później opuścił boisko. Portugalczyk silnym strzałem z pola karnego pokonał golkipera gości.

To 19. w sezonie bramka CR7, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Za nim plasują się Fabio Quagliarella z Sampdorii Genua i Kolumbijczyk Duvan Zapata z Atalanty Bergamo - po 16 oraz Krzysztof Piątek z Milanu - 15.

Salamon został ukarany żółtą kartką pod koniec pierwszej połowy. Z kolei Szczęsny zbyt wiele w tym spotkaniu się nie napracował, ale był bardzo pewny w swoich interwencjach.

Piłkarze "Starej Damy" wykonali zadanie, mogą w spokoju przygotowywać się do środowej potyczki z Atletico oraz śledzić wyniki rywali. Ci najgroźniejsi, czyli Napoli, podejmą w niedzielę Torino. Trzeci w tabeli Inter Mediolan ma już 23 punkty straty do drużyny z Turynu. W niedzielę podejmie na San Siro Sampdorię, prawdopodobnie z Bartoszem Bereszyńskim i Karolem Linettym w składzie.

Piątek o poprawę dorobku bramkowego powalczy w sobotni wieczór w Bergamo, a przeciwnikiem czwartego w tabeli Milanu będzie piąta i mająca o punkt mniej Atalanta. Oba zespoły są niepokonane od sześciu kolejek.

Juventus – Frosinone Calcio 3:0 (2:0)

Bramki: Dybala (6'), Bonucci (17'), Ronaldo (63')

Juventus: Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Chiellini (72' Caceres), De Sciglio – Khedira (83' Pjanić), Bentancur, Can – Dybala, Mandzukić, Ronaldo (65' Bernardeschi)

Frosinone: Sportiello – Goldaniga, Salamon, Capuano – Zampano (85' Paganini), Chibsah (80' Gori), Viviani, Cassata, Molinaro – Ciano, Ciofani (59' Pinamonti)

Żółte kartki: Can – Salamon, Capuano, Cassata