Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Polski Cukier Toruń chce obronić trofeum! Pierwszym rywalem na drodze do tego celu będzie silny MKS Dąbrowa Górnicza. Ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski rozpocznie się w piątek o godz. 18:00. Transmisja w Polsacie Sport Extra od 17:40.

Torunianie w poprzednim sezonie do turnieju finałowego w Arenie Ursynów w Warszawie przystępowali w mocno “okrojonym” składzie - trener Dejan Mihevc nie mógł skorzystać z Aarona Cela i Aleksandra Perki, a to ograniczało rotację właściwie do siedmiu zawodników.

 

Polski Cukier pokonał jednak drużyny z Lublina i Zgorzelca, a w wielkim finale poradził sobie ze Stelmetem Eneą - 88:80. MVP całej imprezy został Karol Gruszecki, który szczególnie we wcześniejszych etapach był w wielkiej formie.

 

Obie drużyny spotkały się ze sobą już raz w tym sezonie w Energa Basket Lidze - pod koniec listopada w Dąbrowie Górniczej. Wtedy MKS wygrał 93:84, a było to możliwe głównie dzięki skutecznej grze Mathieu Wojciechowskiego oraz Clevelanda Melvina. Co ciekawe - torunianie przegrali, mimo że bardzo dobrze rzucali z dystansu - trafili 13 trójek.

 

Polski Cukier ponownie ma pecha do kontuzji - od dłuższego czasu nie występują przecież Przemysław Karnowski, Łukasz Wiśniewski i Aleksander Perka. Pewne kłopoty kadrowe mają również dąbrowianie. Ostatnio zespół opuścił jego kapitan, czyli Bartłomiej Wołoszyn. Skrzydłowy notował ponad 10 punktów na mecz, więc jego rolę w ofensywie będą musieli przejąć inni zawodnicy.

 

Mathieu Wojciechowski - to właśnie o nim mówi się coraz więcej. Urodzony we Francji uniwersalny skrzydłowy rozgrywa w Dąbrowie Górniczej świetny sezon (swój pierwszy w Energa Basket Lidze), a to poskutkowało ponownym powołaniem do reprezentacji Polski. Został ponadto wybrany najlepszym zawodnikiem całej EBL w styczniu. Jego efektowne wsady często były umieszczane w zestawieniach TOP 10 tygodnia, więc nic dziwnego, że będzie można podziwiać je również podczas Lotto Konkursu Wsadów.

 

Kariera Wojciechowskiego przypomina tę, którą zbudował Aaron Cel - obaj zresztą się przyjaźnią. Być może będzie to dla nich coś więcej niż mecz. Silny skrzydłowy jest niezwykle ważną częścią Polskiego Cukru i chce z tym zespołem osiągnąć kolejny sukces. Jego indywidualne statystyki są najlepsze w karierze, a w dodatku teraz będzie mógł być jeszcze bardziej efektywny, bo skład wzmocnił przecież Damian Kulig.

 

Jednym z liderów MKS jest Cleveland Melvin, kolejny uczestnik Lotto Konkursu Wsadów. Amerykanin jest świetny w ataku, a trener Jacek Winnicki może korzystać z niego na kilku pozycjach. Pod koszami, głównie dzięki Cheikhowi Mbodjowi i wcześniej wspomnianemu Kuligowi, przewagę może mieć Polski Cukier, ale ekipa MKS lubi grać niskim składem, co wcale nie ułatwi zadania. Ciekawie zapowiada się także starcie rozgrywających - Rob Lowery kontra Adris De Leon.

 

Początek ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza w piątek o godz. 18:00. Transmisja w Polsacie Sport Extra i IPLA.tv od godz. 17:40. Bilety na abilet.pl.

 

SUZUKI PUCHAR POLSKI

 

piątek, 15 lutego

 

Ćwierćfinał 3, godz. 18:00, Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza - transmisja w Polsacie Sport Extra i IPLA.tv od 17:40

Ćwierćfinał 4, godz. 20:30, Anwil Włocławek - Arka Gdynia - transmisja w Polsacie Sport Extra i IPLA.tv od 20:10

 

sobota, 16 lutego

 

Półfinał 1, godz. 14:00, Polpharma - Arged BM Slam Stal - transmisja w Polsacie Sport Extra i IPLA.tv od 13:45

LOTTO Konkurs Wsadów - transmisja w Polsacie Sport Extra i IPLA.tv od 16:15
Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty - transmisja w Polsacie Sport Extra i IPLA.tv od 16:45

Półfinał 2, godz. 18:00, Polski Cukier/MKS - Anwil/Arka - transmisja w Polsacie Sport Extra i IPLA.tv od 17:30

 

niedziela, 17 lutego

 

Finał, godz. 18:00 - transmisja w Polsacie Sport i IPLA.tv od 17:30

AŁ, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze