PŚ w skokach: Konkurs drużynowy w Willingen. Relacja i wynik na żywo

Inne
PŚ w skokach: Konkurs drużynowy w Willingen. Relacja i wynik na żywo
fot. PAP

Najlepszych skoczków świata czeka kolejny intensywny weekend. W dniach 15-17 lutego odbędą się bowiem aż trzy konkursy Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Rywalizację indywidualną zaplanowaną na sobotę i niedzielę, poprzedzi w piątek konkurs drużynowy. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Reprezentanci Polski jako liderzy klasyfikacji drużynowej są rzecz jasna faworytem także do triumfu w piątkowych zmaganiach. Zawody w Willingen zapowiadają się o tyle prestiżowo, że są ostatnimi przed rozpoczynającymi się niedługo mistrzostwami świata w austriackim Seefeld. To zatem próba generalna dla czołowych drużyn, chcących walczyć o złoty medal tej imprezy.

 

Szkoleniowiec naszej kadry, Stefan Horngacher nie miał wątpliwości co do trzech polskich skoczków - Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Każdy z nich prezentuje wysoką formę w tym sezonie, zajmując czołowe lokaty w klasyfikacji Pucharu Świata. Znakiem zapytania było czwarte nazwisko. Ostatecznie wybór padł na Jakuba Wolnego, dla którego to szansa, aby wywalczyć miejsce w składzie również na MŚ. W razie słabszej dyspozycji tego zawodnika, w kolejce czekają już m.in. Maciej Kot oraz Stefan Hula.

 

Tradycyjnie największymi rywalami Polaków w piątkowe popołudnie będą Niemcy, Japończycy, Słoweńcy, Norwegowie oraz rozpędzający się Austriacy.

 

Organizatorzy w Willingen borykali się z wysoką temperaturą powietrza, co miało wpływ na topniejący śnieg na torach najazdowych. Innym problemem był słaby wiatr. Miejmy nadzieję, że tych kłopotów nie ujrzymy już w konkursie głównym.

 

Relacja i wynik na żywo z piątkowego konkursu PŚ tutaj (za FIS).

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze