Po piątkowych zmaganiach Suninen wyprzedza Estończyka Otta Tanaka (Toyota Taris) o dwie sekundy. Trzecie miejsce zajmuje Norweg Andreas Mikkelsen (Hyundai i20) - 17,8 s straty.

 

Ogier, sześciokrotny mistrz świata i triumfator styczniowego Rajdu Monte Carlo, miał kłopoty na szóstym odcinku specjalnym. Słynny Francuz utknął w zaspie śnieżnej i zakończył tego dnia rywalizację. W sobotę będzie startować w ramach tzw. Rally 2 i praktycznie nie ma już szans na sukces. Obecnie zajmuje 46. lokatę.

 

Już na początku piątkowych zmagań podobny los spotkał startującą w klasie WRC2 polska załogę Łukasz Pieniążek - Kamil Heller (Ford Fiesta R5). W klasyfikacji generalnej zajmują oni 59. miejsce.

 

W czwartek odbył się prolog, liczący tylko 1,9 km i przeprowadzony głównie wszystkim z myślą o kibicach. Wówczas najlepszy okazał się Belg Thierry Neuville (Hyundai i20). Trasa rajdu liczy łącznie 1466 km i została podzielona na 19 odcinków specjalnych o długości 316 km. Imprezę zakończy niedzielny odcinek Power Stage w Torsby.