Zbliżające się Mistrzostwa Świata będą dla nas historyczne, ponieważ w Seefeld zadebiutują nasze skoczkinie narciarskie – Kinga Rajda oraz Kamila Karpiel. Reprezentacja Polski wystartuje również w konkursie drużyn mieszanych. Po długiej przerwie na Mistrzostwach Świata Seniorów zobaczymy drużynę naszych dwuboistów. O dobre rezultaty powalczy również Justyna Kowalczyk wspólnie ze swoimi podopiecznymi.

 

Tytułu drużynowych mistrzów świata z Lahti bronić będą podopieczni Stefana Horngachera, którzy przed dwoma laty nie dali żadnych szans rywalom. Wówczas historyczny medal dla Polski wywalczyli: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot.

 

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Seefeld:

 

SKOKI NARCIARSKIE

 

Oficjalny skład drużyny skoczków narciarskich na Mistrzostwa Świata w Seefeld zostanie ogłoszony po konkursach Pucharu Świata w Willingen.

 

Zawodniczki:

1. Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk

2. Kamila Karpiel – AZS Zakopane

 

Sztab szkoleniowy:

1. Marcin Bachleda – Trener Główny Kadry Kobiet

2. Sławomir Hankus – Asystent Trenera Głównego

 

BIEGI NARCIARSKIE

 

Zawodniczki:

1. Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski

2. Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomasów Lubelski

3. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

4. Urszula Łętocha – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

5. Justyna Kowalczyk – KS AZS AWF Katowice

 

Sztab szkoleniowy:

1. Aleksander Wierietielny – Trener Główny

2. Justyna Kowalczyk – Asystent Trenera Głównego

3. Rafał Węgrzyn – Asystent Trenera Głównego

4. Mateusz Chowaniak – Serwismen

5. Peep Koidu – Serwismen

6. Sven Rakoszek – Fizjoterapeuta

7. Oleksij Pysarenko – Terapeuta

 

Zawodnicy:

1. Dominik Bury – MKS Istebna

2. Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce

3. Kamil Bury – MKS Istebna

 

Sztab szkoleniowy:

1. Tadeusz Krężelok – Trener Główny

2. Mariusz Hluchnik – Asystent Trenera Głównego

3. Andrzej Michałek – Asystent Trenera Głównego

4. Paweł Gurbisz – Fizjoterapeuta

5. Paweł Fundanicz – Serwismen

6. Piotr Pilch – Serwismen

7. Bartłomiej Rucki – Serwismen

 

KOMBINACJA NORWESKA

 

Zawodnicy:

1. Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice

2. Paweł Słowiok – KS AZS AWF Katowice

3. Adam Cieślar – KS AZS AWF Katowice

4. Paweł Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice

 

Sztab szkoleniowy:

1. Danny Winkelmann – Trener Główny

2. Robert Mateja – Asystent Trenera Głównego

3. Piotr Śliwka – Serwismen

4. Bjoern Schneider – Serwismen

5. Daniel Hankus – Fizjoterapeuta

 

Program Mistrzostwa Świata Seniorów w Seefeld

19.02-03.03.2019

 

20.02.2019, środa

- 12:30 – kwalifikacje kobiet, bieg na 5 km C

- 14:00 – kwalifikacje mężczyzn, bieg na 10 km C

 

21.02.2019, czwartek

- 12:00 – kwalifikacje sprintu F

- 14:30 – finały

 

22.02.2019, piątek

- 09:30 – seria próbna KN

- 10:30 – seria skoków KN HS-130

- 13:30 – seria próbna SN HS-130

- 14:30 – kwalifikacje SN HS-130

- 16:15 – bieg na 10 km

 


23.02.2019, sobota

- 11:00 – bieg łączony kobiet 2 x 7,5 km

- 12:30 – bieg łączony mężczyzn 2 x 15 km

- 13:30 – seria próbna HS-130

- 14:30 – konkurs skoków HS-130


24.02.2019, niedziela

- 09:15 – półfinały BN, team sprint C

- 09:30 – seria próbna, team sprint KN HS-130

- 10:30 – seria skoków, team sprint KN HS-130

- 11:30 – finały BN, team sprint C

- 13:30 – bieg 2 x 7,5 km, team sprint KN

- 13:45 – seria próbna SN HS-130

- 14:45 – konkurs drużynowy skoków HS-130


26.02.2019, wtorek

- 15:00 – bieg kobiet na 10 km C

 

27.02.2019, środa

- 14:00 – bieg mężczyzn na 15 km C

- 15:00 – kwalifikacje kobiet HS-109

- 16:15 – konkurs kobiet HS-109

 

28.02.2019, czwartek

- 10:00 – seria próbna KN HS-109

- 11:00 – seria skoków KN HS-109

- 13:00 – bieg sztafetowy kobiet 4 x 5 km

- 15:15 – bieg KN na 10 km

- 15:30 – seria próbna mężczyzn HS-109

- 16:30 – kwalifikacje mężczyzn HS-109

 

01.03.2019, piątek

- 15:00 – seria próbna mężczyzn HS-109

- 16:00 – konkurs mężczyzn HS-109

 

02.03.2019, sobota

- 10:00 – seria próbna, zawody drużynowe KN

- 11:00 – seria skoków, zawody drużynowe KN

- 12:15 – bieg kobiet na 30 km F

- 14:45 – bieg 4 x 5 km KN

- 15:00 – seria próbna SN HS-109

- 16:00 – konkurs drużyn mieszanych HS-109 


03.03.2019, niedziela

- 13:00 – bieg mężczyzn na 50 km F