Zieliński może grać lepiej? "Jeszcze nie wykorzystuje swojego potencjału!"

Piotr Zieliński wpisał się na listę strzelców w końcówce meczu 1/16 finału Ligi Europy przeciwko FC Zurich. Włoskie media były pod ogromnym wrażeniem występu polskiego pomocnika. Eksperci i komentatorzy Polsatu Sport w studiu pomeczowym także docenili postawę 24-latka, ale wysłali Zielińskiemu również kilka cennych wskazówek...

FC Zurich przegrał z SSC Napoli 1:3 (0:2) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Ogromny wkład w zwycięstwo włoskiej ekipy mieli reprezentanci Polski. Arkadiusz Milik asystował przy pierwszym golu, a wygraną przypieczętował Piotr Zieliński, który zdobył bramkę w 77. minucie meczu. Włoskie media doceniły postawę Polaków, a Zielińskiego uznały najlepszym piłkarzem spotkania.

Eksperci i dziennikarze Polsatu Sport w studiu pomeczowym analizowali grę polskiego pomocnika. W ich opinii Zieliński może prezentować się jeszcze lepiej i aktualnie nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Na co powinien zwrócić uwagę 24-latek?

Dariusz Dziekanowski: Gdyby Zieliński nie był zadowolony ze swojej pozycji w zespole i chciał być liderem, to miałby szansę, by stać się drugim Markiem Hamsikiem.

Roman Kołtoń: Niesamowicie podobał mi się on podczas ligowego meczu SSC Napoli - UC Sampdoria. Można nawet powiedzieć, że mnie oczarował! Zielińskiego grającego z takim przekonaniem, taką zadziornością i odwagą oczekuję w każdym spotkaniu. Oczywiście trzeba docenić drużynę z Zurychu, ale w meczu z takim przeciwnikiem Polak powinien "pruć" i "rwać"... i choć strzelił pięknego gola, to jednak mam wrażenie, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału.

Dariusz Dziekanowski: Mógłby wykorzystać swój potencjał, gdyby grał na pozycji rozgrywającego, a tymczasem Carlo Ancelotti daje mu ostatnio więcej zadań defensywnych albo wystawia go na boku pomocy.

Roman Kołtoń: Trzeba sobie zadać pytanie: czy Zieliński ma w ogóle cechy, by stać się liderem? Na ile jest w nim zaciętości i chęci... Wydaje mi się, że nie... Dla mnie jest on po prostu dobrym pomocnikiem, któremu zdarzają się "magiczne" momenty.

Dariusz Dziekanowski: Chodzi po prostu o to, że bez względu na wszystko powinien on grać na środku pomocy, a nie z boku, gdyż nie jest i nigdy nie będzie skrzydłowym. Nie ma w sobie inklinacji do wychodzenia do prostopadłych podań, nie dysponuje taką szybkością, a poza tym Napoli ma od tego innych zawodników.

Grą Zielińskiego przeciwko FC Zurich nie do końca byli zachwyceni analizujący grę Polaków Marcin Feddek i Tomasz Łapiński.

Marcin Feddek: W pierwszej połowie Piotrek zaliczył kilka naprawdę nieudanych zagrań. Często miał trochę przestrzeni, ale brakowało mu dokładności i popisał się tylko jednym dobrym zagraniem. Jeżeli chodzi o ocenę w skali 1-6, to za pierwszą połowę daję mu 2...

Tomasz Łapiński: Na pewno nie było to najlepsze 45 minut tego zawodnika...

Marcin Feddek: W drugiej połowie znalazł się w sytuacji, w której mógł pokusić się o oddanie technicznego strzału na pustą bramkę, jednak się zawahał. W innej akcji mógł zagrywać z pierwszej piłki do wybiegającego na wolne pole Arkadiusza Milika, ale niepotrzebnie zwlekał. Na koniec strzelił pięknego gola i w związku z tym za drugą połowę należy mu się zdecydowanie wyższa ocena, ale jak widzieliśmy mogło być zdecydowanie lepiej.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

TERMINARZ I WYNIKI LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.