WT w tenisie stołowym: Bajor i Partyka w ćwierćfinale debla

Inne
WT w tenisie stołowym: Bajor i Partyka w ćwierćfinale debla
fot. PAP

Natalia Bajor i Natalia Partyka awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju World Tour (cykl ITTF Challenge Plus) w tenisie stołowym w Lizbonie. W pierwszej rundzie pokonały Białorusinki Nadieżdę Bodanową i Darię Trigolos 3:1 (11:13, 11:7, 11:7, 11:8). W sobotę rywalkami Polek będą Tajwanki Huang Yu-Wen i Li Yu-Jhun.

W innym piątkowym spotkaniu 1/8 finału debla Marek Badowski i Patryk Zatówka przegrali z Japończykami Shunsuke Togami i Yukiyą Uda 1:3 (9:11, 15:13, 9:11, 8:11).

 

W pierwszej rundzie singla mistrzyni Polski Bajor zmierzy się z Egipcjanką Diną Meshref, a wicemistrzyni kraju Partyka z Chinką Fan Siqi.

 

W portugalskiej stolicy Polacy wystąpią w piątek jeszcze w grze mieszanej. Obie pary nie miały szczęścia w losowaniu, trafiając na Chińczyków - Badowski i Bajor zagrają z parą Lin Gaoyuan, Liu Shiwen, a Zatówka i Partyka z duetem Wang Chuqin, Yang Huijing.

 

Pod nieobecność medalistek ubiegłorocznych mistrzostw Europy - złotej Li Qian i brązowej Katarzyny Grzybowskiej-Franc - Bajor i Partyka będą faworytkami mistrzostw kraju rozpoczynających się 1 marca w Gliwicach. Poza tym razem stworzą duet - Partyka dotychczas występowała z Grzybowską-Franc (spodziewa się dziecka), a Bajor z Sandrą Wabik (ma grać z Pauliną Nowacką).

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie